Senior Consultant Direct Taxes

Consultant Senior – Consultanță Fiscală pentru Afaceri / Servicii Internaționale de Taxă și Tranzacții

Responsabilitățile tale cheie

  • Va trebui să fiți la curent cu evoluțiile generale ale legislației fiscale și să demonstrați o înțelegere a afacerii și a industriei clientului.
  • Va trebui să demonstrezi expertiză funcțională în domeniile impozitării corporative inbound și outbound, standardelor și regulilor contabile românești etc.
  • Veți lucra împreună cu echipa noastră pentru a înțelege nevoile clientului, pentru a oferi soluții practice fiscale și pentru a vă apropia de implementarea acestor recomandări.
  • Veți pregăti memorii, documente de lucru și alte documente în legătură cu deservirea clientului (propuneri, scrisori de angajament, prezentări, rapoarte finale).
  • Veți oferi îndrumări pentru a ajuta consultanții fiscali juniori să vă ajute și să-și atingă întregul potențial (pentru a răspunde de bună voie la întrebări, pentru a contribui cu feedback constructiv și formare la locul de muncă, pentru a efectua evaluări semnificative și în timp util a performanței) și îi veți ajuta în proiectarea și implementarea dezvoltării individuale. planuri.
  • Veți utiliza și încuraja aplicarea metodologiilor și instrumentelor la nivel de firmă, inclusiv soluții software bazate pe computer.

Abilități și atribute pentru succes

  • Adaptiv și responsabil pentru gestionarea mai multor angajamente cu clienții
  • Deschis către un proces de învățare continuă și pentru rezolvarea problemelor clientului în chestiuni tehnice fiscale
  • Bune abilități de conducere pentru a lucra cu o echipă de consultanți fiscali juniori
  • Dornic să vină cu idei noi și cu o mentalitate inovatoare.

Pentru a te califica pentru rolul pe care trebuie să-l ai

  • Licență/master în economie (Academia de Studii Economice sau alte universități similare)
  • Minim 3 – 4 ani de experiență în activități relevante desfășurate într-un domeniu similar de activitate (de exemplu, lucrul ca consultant fiscal sau ca profesionist fiscal în industrie)
  • Experiență practică în următoarele domenii: Consultanță/conformitate privind impozitul pe venit corporativ;
  • Reținere la sursă și asistență fiscală internațională (consultanță / structurare / due diligence)

În mod ideal, vei avea și tu

  • Bune cunoștințe de sisteme informatice (Microsoft Office).
  • Limba engleză fluent – ​​experiența în limba engleză ca limbă de lucru și orice a doua limbă reprezintă un plus

Ce Căutăm

  • Jucator de echipa
  • Proactiv, adaptativ, pragmatic, cu mare capacitate de prioritizare a sarcinilor.

Ceea ce oferim

  • Învățare continuă: veți dezvolta mentalitatea și abilitățile de a naviga în orice va urma.
  • Succesul definit de dvs.: vă vom oferi instrumentele și flexibilitatea, astfel încât să puteți avea un impact semnificativ, în felul dvs.
  • Leadership transformator: îți vom oferi informațiile, instruirea și încrederea pentru a fi liderul de care are nevoie lumea.
  • Cultura diversă și incluzivă: vei fi îmbrățișat pentru ceea ce ești și împuternicit să-ți folosești vocea pentru a-i ajuta pe ceilalți să o găsească pe a lor.

Dacă puteți demonstra că îndepliniți criteriile de mai sus, vă rugăm să ne contactați cât mai curând posibil.

Experiența excepțională EY. Este al tău să construiești.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la EY pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la EY pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are EY locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?