Senior Consultant, Scrum Master

Descrierea postului

Danfoss Group IT caută un Scrum Master care să ne ajute să construim produse web grozave pentru a extinde prezența produselor Danfoss la nivel global.

Veți face parte din echipa internațională, distribuită geografic, unde dezvoltăm, sprijinim și conducem experiența digitală a clienților în Danfoss. Conectăm nevoile de afaceri și IT în soluții IT avansate. Treaba ta va fi să-l susții ca facilitator, dar și antrenor și partener de sparring. Din acest motiv, căutăm candidați care înțeleg tehnologia și dezvoltarea software-ului.

Responsabilitățile postului

Zilele tale vor fi pline cu:
  • Asigurându-vă că procesul Scrum este sănătos și aduce valoare
  • Găsirea de îmbunătățiri și propunerea proactivă de soluții pentru provocările actuale
    • echipa de dezvoltare este răspândită în întreaga lume și lucrează în diferite fusuri orare
  • O provocare productivă a modului în care echipa de dezvoltare dezvoltă software
    • astfel încât, la sfârșitul zilei, contribuția și ideile tale din partea echipei de dezvoltare au ca rezultat o schimbare pozitivă
  • Înțelegerea organizării Danfoss IT și conectarea oamenilor, echipelor și managerilor
    • pentru a crea un mediu în care este ușor să aliniați, să sincronizați și să obțineți toate informațiile importante din diferite părți ale organizației
  • Fiind în vârful configurației proiectului Azure DevOps
    • astfel încât dezvoltatorii să-și vadă angajamentele
    • iar părțile interesate au o imagine de ansamblu transparentă asupra progresului dezvoltării
  • Aducerea tuturor cunoștințelor necesare despre dezvoltarea produsului end-to-end, de la cerințe la implementare la producție
Antecedente și abilități

Candidatul ideal posedă următoarele abilități:
  • Aproximativ 3 ani de experiență profesională ca Scrum Master
  • Context tehnic relevant, cum ar fi: IT sau rol legat de dezvoltarea software
  • Cunoașterea Azure DevOps este un mare avantaj
  • Abilități de comunicare
    • Explicarea problemelor tehnice afacerii
    • Discutarea problemelor tehnice cu dezvoltatorii
  • Mentalitatea de rezolvare a problemelor
  • Cunoștințe foarte bune de limba engleză utilizate în fiecare zi în vorbire și scris
Danfoss – Engineering Tomorrow

La Danfoss, suntem soluții de inginerie care permit lumii să folosească resursele în moduri mai inteligente – conducând transformarea durabilă a zilei de mâine. Nicio transformare nu a început niciodată fără un grup de oameni pasionați, dedicați și împuterniciți. Credem că inovația și rezultatele excelente sunt conduse de amestecul potrivit de oameni cu medii, personalități, abilități și perspective diverse, reflectând lumea în care facem afaceri. Pentru a ne asigura că amestecul de oameni funcționează, ne străduim să creăm un mediu de lucru incluziv, în care oamenii din toate mediile sunt tratați în mod egal, respectați și apreciați pentru ceea ce sunt. Îmbunătățirea sănătății, a mediului de lucru și a siguranței angajaților noștri este o prioritate puternică în cadrul Danfoss.

Urmând mentalitatea fondatorului nostru „acțiunea vorbește mai tare decât cuvintele”, ne-am stabilit obiective ambițioase de a proteja mediul, lansând un plan de a deveni neutru în CO2 cel mai târziu până în 2030.

Danfoss este angajator EO și Contractor Federal VEVRAA. Toți solicitanții calificați vor primi luare în considerare pentru angajare, indiferent de rasă, culoare, religie, sex, origine națională, vârstă, dizabilitate, statut de veteran sau altă categorie protejată.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Danfoss pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Danfoss pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Danfoss locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?