Senior consultant vanzari B2B

Salar brut
1000 - 1300 €

Experienta intr-un post similar de minim 2 ani (ofertarea tehnica si comerciala, identificare piese, comercializarea pieselor , cuplaje, lanturi, curele, roti si role industriale, echipamente de protectia muncii, automate industriale.... )
- Studii finalizate în domeniul tehnic; Bune cunoștințe tehnice generale
- Capacitatea de a construi o relație productivă cu clienții;
- Capacitate de sinteză și de analiză, judecată rapidă
- Aptitudine generală de învățare;
- Aptitudini de comunicare; Aptitudini de calcul;
- Planificare și organizare a operațiilor și activităților;
- Abilități de negociere;
- Acordare și transmitere de informații;
- Atenție selectivă, concentrată și distributivă;
- Abilități de comunicare, de relaționare și de prezentare;
- Disponibiltate pentru deplasări între 30% din programul de lucru;
- Fire organizată, capabilă să iși întocmească și să-și finalizeze planul individual de obiective;
- Cunoștințe operare PC
- Permis de conducere categoria B.

Descrierea responsabilitatilor de baza:

- Mentinerea clientilor existenti
- Prospectarea continua al pieței în vederea identificării noilor colaboratori
- Prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu politicile comerciale ale companiei
- Ofertarea tehnica și comerciala,
- Identificari piese industriale
- Desfășoară o activitate continuă de promovare, prezentare și informare a clienților despre ofertele companiei
- Urmărește fidelizarea clienților și creșterea nivelului de satisfacție a clienților
- Urmareste realizarea planului de vanzari

Beneficii:

Traininguri de instruire gratuite

Participari Team Building

Bonuri de masa

Pachet salarial motivant, pachet de beneficii

Program 08:00-16:30

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC Adix Technik SRL pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC Adix Technik SRL pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC Adix Technik SRL locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?