Candidatul ideal

-          Studii superioare (financiar, contabilitate);

-          Experienta de minim 5 ani pe partea de control si rapoarte;

-          Gandire structurata, logica, bune abilitati de organizare, mod independent de lucru, initiative;

-          Cunostinte solide de MS Office ( Excel- nivel avansat), ERP (de preferat Microsoft Dynamics 365);

-          Limbi straine (engleza – nivel avansat; limba germana reprezinta un avantaj).

Descrierea jobului

-          Pregatirea bugetelor si previziunilor anuale respectiv lunare catre managementul companiei;

-          Analizarea si gestionarea rezultatelor lunare;

-          Intretinerea si gestionarea independent a contabilitatii operationale (Cost accounting), inclusiv

definirea si asigurarea datelor de performanta pentru contabilitatea costurilor si ratele costurilor;

-         Controlul amenzilor / curente si post – calcularea comenzilor clientilor;

-          Colaboreaza si acorda suport in procesul de pregatire al bugetului anual;

-          Intretinerea modulului de contabilitate si finante din cadrul sistemului Microsoft Dynamics 365;

-          Dezvoltarea continua a proiectelor din cadrul departamentului Financiar si Controlling;

-          Colaboreaza cu toate departamentele companiei;

-          Adjunct al managerului de Finante.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SC.Inter-Spitzen S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SC.Inter-Spitzen S.R.L. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SC.Inter-Spitzen S.R.L. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?