Senior Data Engineer

Veți fi responsabil pentru dezvoltarea abordărilor moderne de arhitectură de date pentru a îndeplini obiectivele cheie de afaceri și pentru a oferi soluții de date end-to-end.

Responsabilitati

  • Veți colabora cu colegii de echipă pentru a crea conducte complexe de procesare a datelor pentru a rezolva cele mai ambițioase provocări ale clienților noștri
  • Veți colabora cu Data Scientists pentru a proiecta implementări scalabile ale modelelor lor
  • Veți împerechea pentru a scrie cod curat și iterativ
  • Utilizați diverse practici de livrare continuă pentru a implementa conducte de date
  • Consiliați și educați clienții cu privire la modul de utilizare a diferitelor sisteme de stocare distribuite și de calcul

tehnologii din multitudinea de opțiuni disponibile

  • Dezvoltați abordări moderne ale arhitecturii de date pentru a îndeplini obiectivele cheie de afaceri și pentru a oferi soluții de date end-to-end
  • Creați modele de date și discutați despre compromisurile diferitelor abordări de modelare

Iată ce căutăm

  • Veți avea o experiență profundă în industrie în cel puțin una dintre următoarele: servicii financiare, științe ale vieții, logistică și lanț de aprovizionare
  • Ați construit conducte de date la scară largă și aplicații centrate pe date folosind distribuite

platforme și soluții de stocare precum Synapse Workspaces, SQLPools, SparkPools, DataBricls, Azure Data Factory și, în mod ideal, oricare dintre platformele de procesare distribuite precum Hadoop, Spark, Hive, Oozie și Airflow într-un cadru de producție

  • Sunteți confortabil să luați abordări bazate pe date și să aplicați strategia de securitate a datelor pentru a rezolva problemele de afaceri
  • Lucrul cu date vă entuziasmează: puteți construi și opera conducte de date și puteți întreține datele

stocare, toate în cadrul sistemelor distribuite

  • Abilități puternice de comunicare și orientare către client, cu capacitatea de a lucra într-o consultanță

mediului

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Core Recruit pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Core Recruit pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Core Recruit locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?