Senior Data Scientist

Descrierea postului:

Viața la Grab

La Grab, fiecare Grabber este ghidat de The Grab Way, care explică misiunea noastră, cum credem că o putem realiza și principiile noastre de funcționare - cele 4H: inimă, foame, onoare și umilință. Aceste principii ne ghidează și ne ajută să luăm decizii în timp ce lucrăm pentru a crea împuternicire economică pentru oamenii din Asia de Sud-Est.

Faceți cunoștință cu Echipa

Echipa Data Science (Geo Vision) de la Grab se concentrează pe îmbunătățirea hărților și pe construirea de informații bazate pe hărți, cum ar fi localizarea, rutarea, estimarea timpului de călătorie, prognoza traficului, care ajută diverse servicii Grab, cum ar fi transportul, logistica și prețurile. Folosim pe scară largă Computer Vision, NLP, Recuperarea informațiilor și Text Mining împreună cu metode convenționale de învățare automată pe o varietate de semnale, inclusiv imagini, videoclipuri, text, citiri de la senzori, sonde GPS etc., pentru a înțelege locațiile și rețelele noastre rutiere. De asemenea, sprijinim dezvoltarea de modele inovatoare, extrem de scalabile, prin cercetări profunde și analize avansate, astfel încât să facem produsele noastre inteligente și să ne bucurăm clienții. Promovăm o cultură în care ne face plăcere să ridicăm constant ștacheta pentru noi înșine și pentru alții,

Cunoașteți Rolul

Căutăm un expert în știință de date care să ajute la automatizarea procesului de creare a hărților folosind tehnici de știință a datelor. Credem că un candidat de succes are abilități foarte bune de viziune pe computer și o experiență puternică de învățare profundă, dar dacă credeți că aveți ceea ce este necesar, ne-ar plăcea să aflăm de la dvs. oricum. Acest rol este necesar din cauza ritmului foarte rapid de schimbare în mediul SE-Asia care are un impact profund asupra hărților. În schimb, veți avea ocazia de a crește într-un mediu foarte provocator care necesită inovație și creativitate.

Activitățile de zi cu zi:

  • Înțelegeți nevoile afacerii, identificați zonele de investigare, transpuneți-le în probleme tehnice de rezolvat
  • Proiectați și dezvoltați arhitecturi inovatoare pentru a răspunde cerințelor emergente ale viziunii computerizate și ale algoritmilor de învățare automată.
  • Colaborați în întreaga companie, lucrând cu echipe de software, inginerie și produse.
  • Implementați soluții în sistemele de producție și, de asemenea, asigurați întreținerea și actualizările necesare

Elementele obligatorii:

  • O înțelegere și o experiență solidă cu Deep Learning, în special cu proiectarea, instruirea, evaluarea și optimizarea arhitecturilor rețelei neuronale convoluționale (CNN) în contextul detectării obiectelor, segmentării, clasificării scenei, urmăririi obiectelor, OCR etc.
  • Experiență cu Python și unele dintre următoarele biblioteci: PyTorch, Tensorflow sau Fast.ai; NumPy; OpenCV; scikit-learn;
  • Înțelegerea metodelor de învățare automată pentru clasificare, regresie și grupare.
  • Algebră liniară și transformări matrice
  • Învățător automotivat care se menține la curent cu starea actuală a viziunii computerizate și a tehnicilor/arhitecturilor de învățare profundă.
  • Capabil să comunice bine în limba engleză, atât verbal, cât și în scris, precum și să transmită informații despre date și rezultate cu vizualizări eficiente.

Cei plăcuti:

  • O bună cunoaștere a atenției și a rețelelor de transformatoare ar fi un plus puternic
  • Experiență în gestionarea, manipularea și analiza seturilor mari de date geografice sau spațio-temporale.
  • Experiență în proiectarea, implementarea sau întreținerea sistemelor ML în producție
  • Familiarizare cu Azure Kubernetes Service
  • Familiaritate cu cadrele GIS și/sau bazele de date (de ex. PostGIS).
  • Familiarizare cu platforma cloud Azure

Angajamentul nostru

Ne angajăm să construim echipe diverse și să creăm un loc de muncă incluziv, care să le permită tuturor Grabbers-ului să performeze cât mai bine, indiferent de naționalitate, etnie, religie, vârstă, identitate de gen sau orientare sexuală și alte atribute care fac fiecare Grabber unic.

Despre Grab

Grab este cea mai importantă platformă de superaplicații din Asia de Sud-Est, oferind servicii de zi cu zi care contează pentru consumatori. Astăzi, aplicația Grab a fost descărcată pe milioane de dispozitive mobile, oferind utilizatorilor acces la peste 9 milioane de șoferi, comercianți și agenți. Grab oferă o gamă largă de servicii la cerere în regiune, inclusiv servicii de mobilitate, mâncare, pachete și livrare de alimente, plăți mobile și servicii financiare în 428 de orașe din opt țări.

Alăturați-vă nouă astăzi pentru a conduce Asia de Sud-Est înainte, împreună.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Grab pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Grab pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Grab locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?