Senior Developer (Java)

Descrierea clientului

Adecco caută clientul său, un centru de dezvoltare software și de excelență pentru furnizarea de date, jocuri, marketing și management al clienților, pentru un dezvoltator senior (Java).

Responsabilitati

  • Aveți cunoștințe bune despre codificarea securizată și cele mai bune practici
  • Asigurați-vă că există documentația adecvată pentru componentele deținute
  • Creați și confirmați cerințe clare cu părțile interesate
  • Minimizați procesele manuale și oferiți soluții automate
  • Familiarizați-vă cu mai multe metodologii de dezvoltare software și contribuiți activ la întâlnirile de echipă și de grup
  • Să fiți capabil să ghidați echipa cu privire la cea mai bună abordare a lucrărilor mari, care se întind pe mai multe componente și echipe
  • Sprijiniți și mentoriți colegii juniori
  • Abordați sarcinile cercetând și cântărind avantajele și dezavantajele diferitelor rute pentru a selecta abordarea potrivită
  • Fii un expert în limbajul tău de programare principal și fii competent în ceilalți
  • Implementați soluții robuste care funcționează pe mai multe canale, platforme și browsere
  • Evaluați impactul modificărilor și ghidați îmbunătățirile pentru funcția, zona sau produsul dvs
  • Folosiți-vă experiența pentru a conduce recenzii ale modificărilor
  • Generați în mod activ mai multe soluții alternative la probleme
  • Îmbunătățiți continuu monitorizarea și alertarea TLA-urilor deținute

Profilul candidatului

  • Ești entuziast, motivat și dornic să-ți pui amprenta.
  • Ai abilități de inginerie și o pasiune pentru tehnologie.
  • Aveți o experiență vastă cu tehnologii precum Java, servere de aplicații (Tomcat, Jetty), http, streaming de evenimente (Kafka) și instrumente de construcție (de exemplu, Maven).
  • Ați folosit injecția de dependență și inversarea controlului în proiectele anterioare.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Adecco pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Adecco pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Adecco locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?