Senior DevOps Engineer

Alăturați-vă Centrului nostru de Dezvoltare din București și deveniți membru al echipei noastre cu minte deschisă, progresistă și profesionistă. În acest rol, veți lucra la proiecte pentru unul dintre clienții noștri de renume mondial și veți sprijini dezvoltarea de aplicații web/distribuite prin dezvoltarea și întreținerea CI/CD și medii. Veți avea șansa de a vă dezvolta abilitățile tehnice și soft și de a construi o expertiză aprofundată a industriei clientului nostru. Pe lângă pachetul de salarii și beneficii atractive, Luxoft va investi în pregătirea dumneavoastră profesională și vă va permite să vă dezvoltați cariera profesională.

Responsabilitati:

Construiți, întrețineți, monitorizați mediile

Construiți, întrețineți, monitorizați conductele CI/CD

Scriptare și automatizare a sarcinilor

Descrierea abilităților obligatorii:

Minim 4 ani de experiență în rol similar

Linux, Bash și Python, Rețele

Git

TeamCity Jenkins

Ansible/Terraform

Servere web și server de aplicații web

Instrumente de construcție (Maven, Graddle)

Abilități plăcute de a avea:

Nor

Docher

Kubernetes

Limbi:

Engleză: B2 intermediar superior

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Luxoft locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?