Senior Front End Developer (Angular)

Descrierea proiectului:

Clientul nostru este o instituție financiară globală de top care conduce inițiativa Center for Enablement, care echipează o echipă de dezvoltare cu abilitățile, instrumentele și asistența pentru a-și migra aplicația în cloud, formând un pachet de asistență personalizat, aliniat la nevoile unei echipe de aplicații.

Responsabilitati:

Acest rol ar fi pentru dezvoltarea front-end-ului bibliotecii de modele.

Avem nevoie de o persoană relativ junior care poate să fi realizat una sau două aplicații front-end în producție.

În prezent, principalul caz de utilizare este în jurul căutării, filtrelor și sortării destul de complexe, iar acest lucru ar trebui îmbunătățit.

De asemenea, candidatul va:

- Furnizează recomandări de proiectare, dezvoltă aplicații și soluții de integrare personalizate, inclusiv îmbunătățiri și interfețe majore.

- Faceți modificări complexe aplicațiilor software existente în conformitate cu specificațiile de nivel înalt și standardele din industrie.

- Dezvoltați noi sisteme software interfuncționale folosind procese disciplinate de dezvoltare a software-ului.

- Efectuează teste unitare și implementează sisteme interfuncționale, asigurându-se că sistemul răspunde nevoilor clienților și afacerilor.

Descrierea abilităților obligatorii:

- Experiență relevantă în lucrul cu JavaScript, tehnologii Angular (3+ ani dezvoltare front-end Angular)

- Codificare/decodare JSON

- Depanare Javascript (codificare în bază 64 și manipulare apostrof)

- Model de design

- Pagini Gitlab și Gitlab

Abilități plăcute de a avea:

- Conducte Gitlab

- Cunostinte in domeniul financiar

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Luxoft locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?