Senior Front End Developer - Orion

La Aera Technology, ajutăm cele mai mari întreprinderi din lume să transforme modul în care iau și execută deciziile cu Decision Intelligence. Aera înțelege cum funcționează afacerea dvs., face recomandări în timp real, prezice rezultate și ia măsuri în mod autonom. Platforma noastră oferă agilitatea de afaceri necesară pentru a răspunde la mediul de astăzi în continuă schimbare.

Angajăm dezvoltatori UI excepțional de talentați pentru a se alătura echipei noastre de inginerie de top. Aceasta este o oportunitate excelentă de a face parte dintr-o echipă care dezvoltă o platformă cloud de ultimă generație. Trebuie să fii foarte motivat, independent, orientat spre rezultate și să te bucuri să lucrezi într-o atmosferă de start-up.

Responsabilitati

  • Dezvoltați noi caracteristici și componente în aplicația noastră web existentă
  • Creați cod și biblioteci reutilizabile pentru utilizare ulterioară
  • Lucrați cu PM și designerul UX pentru a înțelege cerințele și pentru a asigura fezabilitatea tehnică a designului UI/UX
  • Optimizați aplicația pentru viteză și scalabilitate maximă
  • Învață și cercetează cele mai recente cadre JavaScript și lucrează la proiecte PoC pentru a integra și a actualiza o aplicație existentă
  • Colaborați cu alți membri ai echipei și cu echipe interfuncționale și părți interesate din toate zonele geografice
  • Creați și executați cazuri de testare unitară și contribuiți la automatizarea testelor
  • Participați la revizuiri de design și cod

Despre tine

  • O pasiune pentru UI/UX - Sunteți un dezvoltator de UI cu experiență, cu o experiență dovedită în furnizarea de software excelent
  • Experiență cu HTML, CSS, HTML5, OO Javascript și cadre moderne, cum ar fi ReactJS, Polymer, VueJS sau ExtJS/Sencha
  • Experiență cu NodeJS, Browserify, Babelify, Webpack, Typescript
  • O capacitate de a scrie cod pentru interfața de utilizare receptivă și de a implementa widget-uri comune
  • Aveți o pasiune pentru calitate și pentru a scrie cod curat, solid, lizibil, care se scalează și are performanțe bune
  • O înțelegere fermă a elementelor fundamentale ale informaticii, inclusiv proiectarea orientată pe obiecte, structurile de date, proiectarea algoritmilor, rezolvarea problemelor și analiza complexității
  • Experiența cu Rest API este un mare plus
  • Experiență cu serviciile cloud. Experiența cu microservicii ar fi un bonus
  • Un îndemn de a colabora cu alți arhitecți, designeri, manageri de produs și dezvoltatori de software pentru a influența direcția produsului și cerințele funcționale
  • Abilitatea de a antrena și de a colabora în interiorul și în afara echipei - Îți place să lucrezi îndeaproape cu ceilalți, să predai și să înveți și ești confortabil să-ți arăți munca
  • Aveți energie pozitivă și entuziasm - potrivirea culturală este o problemă importantă pentru noi, căutăm oameni inteligenți care sunt încântați să rezolve probleme mari și care sunt automotivați să ducă lucrurile la bun sfârșit
  • Sunteți foarte organizați și aveți o atitudine profesională față de muncă - Ești un comunicator excepțional, ești pragmatic și știi cum să construiești încredere

Avantaje și beneficii

  • Opțiuni de stoc: Credem că fiecare membru al echipei Aera ar trebui să aibă o miză în succesul nostru viitor
  • Medical: Un abonament medical la una dintre principalele rețele de clinici private de sănătate (Regina Maria)
  • Programul de recomandare a angajaților: Câștigați bani atunci când recomandările dvs. sunt angajate!
  • Învățare și dezvoltare: veți avea acces la conținut de dezvoltare profesională
  • Timp liber plătit: 25 de zile de concediu anual
  • Gustări: când lucrați de la birou, veți avea acces la bucătăria noastră complet aprovizionată, cu o selecție de gustări și băuturi
  • Evenimente și Extra: Muncim din greu și ducem lucrurile la bun sfârșit, dar prețuim și importanța distracției: ieșiri la birou; sarbatori aniversare; petreceri de sarbatori; prânzuri săptămânale la birou și multe altele
  • Program de lucru: suntem deschiși către un model de lucru hibrid și vă putem oferi un program zilnic flexibil, în funcție de rolul dvs

Notă: le reevaluăm în mod continuu pentru a oferi cele mai bune pentru Aeronauții noștri, așa că acestea pot fi modificate în bine.

La Aera, avem misiunea de a rezolva cele mai mari și mai dificile provocări din lumea software-ului pentru întreprinderi. Ne imaginăm ascensiunea Întreprinderii autonome: o afacere care funcționează mai autonom, cu un sistem de operare central care conectează și orchestrează operațiunile de afaceri. Sistemul nostru de operare cognitiv este folosit din ce în ce mai mult de cele mai mari companii din lume pentru a-și transforma în mod fundamental organizațiile și modul în care se lucrează.

Dacă împărtășiți pasiunea noastră pentru a construi următoarea generație de software de întreprindere și pentru a o implementa pentru cei mai sofisticați clienți din lume, v-ați întâlnit cu potrivirea. Cu sediul central în Mountain View, California, creștem rapid, cu echipe în Mountain View și San Francisco (California), București și Cluj-Napoca (România), Paris (Franța), Munchen (Germania), Londra (Marea Britanie), Pune și Bangalore (India), Sydney (Australia) și Singapore. Așa că alăturați-vă nouă și să construim împreună viitorul muncii!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Aera Technology pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Aera Technology pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Aera Technology locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?