Senior Full Stack Developer

Descrierea proiectului:

Sistemul de tranzacționare și decontare față în spate este compus din mai multe subsisteme care includ tranzacții, vânzări web (potrivire comercială), alocări, compensare, conexiuni de plată, P&I, cărți și evidențe. Sistemul asigură gestionarea comerțului și a poziției, conectivitate la piață și custode, PnL și managementul ciclului de viață. Baza de utilizatori este situată în Statele Unite, Anglia, Japonia și Australia. Produsele acceptate includ MBS Pool-uri și TBA-uri, CMO-uri, ABS-uri, CDO-uri, CBO-uri și decontarea MBS repo. În plus, echipa sprijină un sistem de tranzacționare integrală a împrumuturilor (WLTS), care este utilizat pentru tranzacționarea și gestionarea ciclului de viață al împrumuturilor garantate cu credite ipotecare rezidențiale și comerciale.

Responsabilitati:

• Efectuarea de revizuiri arhitecturale și de cod

• Stabilirea procesului de dezvoltare

• Lider în proiectare și dezvoltare arhitecturală

• Conducerea procesului de estimare și planificare în cadrul echipei

• Urmărirea cerințelor, a rezultatelor și a progresului

• Participarea la analiza cerinţelor

Descrierea abilităților obligatorii:

• Minim 4 ani de experiență relevantă

• Experiență anterioară în dezvoltarea back-end folosind Java sau C++

• O bună înțelegere a conceptelor Java 8

• Familiarizat cu mediile Linux

• Experiență în limbaje de scripting și baze de date

• Experiență într-un mediu Agil

• Inovatoare în furnizarea de soluții cum ar fi acceptarea provocărilor cu risc calculat

• Abilități analitice puternice

• Competență metodologică, de exemplu, software agil și dezvoltare bazată pe teste

• Unitate puternică și motivație

Abilități plăcute de a avea:

• Expunerea la industria serviciilor financiare

• Bună cunoaștere a mediului Enterprise

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Luxoft locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?