Senior Internal Auditor

Notă:
Luăm în serios protecția datelor, securitatea și conformarea cu legislația privind protecția datelor cu caracter personal și a vieții private. Te invităm să parcurgi aici întregul document privind prelucrarea datelor cu caracter personal înainte de a aplica.

Despre activitate:

“Munca în echipă este abilitatea de a lucra împreună pentru atingerea unui țel comun, acel ceva care permite oamenilor obișnuiți să realizeze lucruri neobișnuite”, spunea John Maxwell.

Noi, la Audit Intern, credem cu tarie in acest principiu si consideram ca doar munca in echipa este cea care ne poate conduce la rezultate extraordinare. In echipa noastra, transparenta si increderea sunt valorile pe care ne bazam in fiecare zi si care ne ajuta sa dezvoltam relatii de incredere.

De asemenea, consideram ca o comunicare eficienta in cadrul echipei duce la construirea unor relatii solide cu efecte pozitive asupra performantei individuale si organizationale pe termen lung.

Principalele responsabilități:

  • Realizezi toate tipurile de misiuni de audit intern asupra tuturor proceselor/departamentelor de la nivelul centralei si retelei de sucursale, inclusiv asupra activitatilor externalizate, atat pentru banca cat si pentru subsidiarele acesteia conform alocarii de catre Directorul Departamentului/Seful unitatii, prin evaluarea proceselor, activitatilor, operatiunilor si functiilor si acordand atentie speciala proceselor de guvernanta, de administrare a riscurilor si de control
  • Efectuezi activitatile prevazute de programul de asigurare si imbunatatire a calitatii auditului implementat la nivel de Grup
  • Discuti rezultatele obtinute in urma auditului si recomandarile de imbunatatire cu conducerea structurilor auditate si agreezi masurile corective
  • Intocmesti rapoartele de audit intern in urma misiunilor desfasurate, conform procedurilor definite, evidentiind deficientele de control si erorile constatate, recomandarile de imbunatatire si masurile corective din planul de actiuni al conducerii
  • Documentezi corespunzator activitatile desfasurate in cadrul misiunilor de audit (pregatire, executie, formalizare rezultate), precum si activitatile de monitorizare a stadiului de implementare a masurilor corective, in acord cu reglementarile interne de audit
  • Contribui la implementarea de noi metodologii, proceduri si instrumente aferente auditului intern, in conformitate cu standardele si modelele Grupului
  • Acorzi sprijin altor auditori interni in timpul pregatirii si desfasurarii misiunilor de audit, daca este cazul
  • Acorzi asistenta Auditului Intern al Grupului atunci cand desfasoara revizuiri/audituri ale proceselor operate in cadrul Bancii si subsidiarelor

Condiții minime de eligibilitate:

  • Studii economice/juridice/tehnice relevante finalizate
  • Minimum 3-4 ani de experienta in domeniul auditului sau 3 ani de experienta relevanta (de ex. In functii de control) in sectorul financiar
  • Buna capacitate de analiza a proceselor, de identificare a riscurilor si deficientelor de control
  • Disciplina profesionala, acuratete, spirit de echipa si flexibilitate
  • Buna cunoastere a procedurilor interne si regulamentelor BNR

Alte competențe necesare:

  • Abilitati analitice foarte bune
  • Abilitati de munca in echipa
  • Competente de identificare si evaluare a riscurilor si controalelor aferente la nivelul proceselor/activitatilor examinate
  • Abilitati de coordonare si supervizare a unei misiuni de audit/a activitatii echipei
  • Capacitatea de a finaliza misiunile/sarcinile alocate in mod independent sau cu supervizare minima
  • Capacitatea de a examina si evalua un spectru larg de activitati standard si complexe
  • Capacitatea de a vorbi si scrie fluent in limba engleza
  • Cunostinte bune de Microsoft Office

Beneficii:

  • Tichete de masă în valoare de 20 lei
  • Abonament medical
  • Prețuri speciale la activități sportive prin WorldClass și 7Card
  • Programe de învățare pe tot parcursul experienței cu noi
  • Reduceri special la peste 100 de partener
  • Bonus de Sărbătorile Pascale și de Crăciun - 150 lei
  • Zi liberă pentru ziua ta de naștere
  • 3 zile libere pentru propria căsătorie să a copiilor
  • 5 zile libere la nașterea copilului

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la UniCredit Bank pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la UniCredit Bank pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are UniCredit Bank locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?