Senior Java Developer, BUCUREȘTI

Candidatul ideal

Ai7 sau mai mulți aniexperiență înprogramare Java?

Eștientuziasmatcoordonezi echipeși să leîndrumi spre rezultate?

Îți place să fii provocat și sărezolvi provocări complexe zilnic?

Atunci esti un bun(ă) coleg(ă) pentru echipa clientului

BENEFICII
Salariudebază motivant;
Tichetedemasă;
Vacanță 28 zile;
Hackathon;
Telefonșilaptop;
Programdelucru normal, 09:00-18:00;
Fără călătorii regulate;
Bonusuri anualedeperformanță;
Contract perioadă nedeterminată / PFA.

Poți fiCANDIDATUL IDEAL daca ai :

  • Licență/Diploma de Master înInformaticăsau oexperiență similară;
  • Certificare Java;
  • Fluent(ă) înengleză scrisșivorbit;
  • Minim7 ani experiențăîn programareJava;
  • Cunoștiințe și experiență pentruadaptarea/învățarea noilor tehnologiiși de a-i ajuta pe alții cu ușurință, săcoordonezi proiecteșiechipe, săîndrumi o echipa de3-4 colegi;
  • Abilitatea să teadaptezi rapid la clienti,proiecte și provocări noi;
  • Experiență înprogramare Java orientatăcătreobiectșiinfrasctructură foarte scalabilă;
  • Bune cunoștințe de soluții software Java SEșiJava EE;
  • Capacitate de adezvolta sisteme distribuitedeînaltă scalabilitate;
  • Experiență practicăînreglare(atât a aplicației, cât și a sistemului) șioptimizarea,analizarea problemelor de blocaj(bottleneck);
  • Cadru: Spring, Hibernare;
  • Arhitectură orientată către servicii :Integrarea serviciilor cu Webservices, REST/SOAP, integrarea securității cu JPA2;
  • Frontend: javascript, JSON, jquery;
  • Aplicație server: JBOSS/Tomcat;
  • Bune cunoștiințe deantșimaven, huston/jenkinsșisonar;
  • AngularJS, ReactJS, ReactNative;
  • Experiență practică ca utilizator de Linux/Solaris OS și cunoștiințe de bash shell scripting;
  • Cunoștiințe de bază și înțelegerea principalelor piețelor de risc financiar și dinamica acestora;
  • Cunoștiințe de bază de matematică financiară și a modelelor de stabilire a prețurilor derivate;
  • Cunoștiințe de bază ale principalelor canale de informare (Bloomberg,Reuters) și a sistemelor FO(Murex, Sophis);
  • Cunoștințe de bază a tehnicii de simulare matematică, în special a aplicațiilor financiare;
  • Orientarespre rezultate,curiozitate,creativitateși ești implicat% in tot ceea ce faci.

Descrierea jobului

  • Ești responsabil de crearea și dezvoltarea cerințelor comerciale bazate pe designul funcțional oferit de client;
  • Ești implicat în asigurarea mentenanței, depanării aplicațiilor existente și oferisuport în rezolvarea problemelor din producție;
  • Esti responsabil de proiectarea, implementarea, testarea și menținerea proiectelor complexe de calcul de înaltă performanță, cu accent pe colectarea, analizarea și procesarea seturilor mari de date;
  • Proiectezi și implementezi aplicații Java de înaltă scalabilitate;
  • Analizezi performanța și propui soluții la problemele din soluțiile deja existente;
  • Dezvolti aplicațiile la nivelul întreprinderii pentru a gestiona datele ca un serviciu;
  • Implementezi și utilizezi soluțiile de integrare continuă;
  • Urmăresti, sprijini și îmbunătățești ciclul de lansare a software-ului proiectat pentru testul de acceptare al utilizatorilor și lansarea producției.

Descrierea companiei

Clientul nostru este o companie multinațională cu o competență tehnică înaltă care oferă in pachetul standard de angajare pentru această poziție:

  • Salariudebază motivant;
  • Tichetedemasă;
  • Vacanță 28 zile;
  • Hackathon;
  • Telefonșilaptop;
  • Programdelucru normal, 09:00-18:00;
  • Fără călătorii regulate;
  • Bonusuri anualedeperformanță;
  • Contract perioadă nedeterminată / PFA.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Premian Services Consult pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Premian Services Consult pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Premian Services Consult locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?