Senior Java Developer

Descrierea postului:

Pentru departamentul nostru Delivery Shopfloor Management , suntem în căutarea unui dezvoltator Java - coleg a cărui principală responsabilitate se va îndrepta în jurul implementării sarcinilor de dezvoltare back-end și a proceselor de dezvoltare în cadrul sistemelor noastre MES (Manufacturing Execution System).

Suntem flexibili in ceea ce priveste orasul in care locuiti, acesta poate fi fie Pitesti, fie Timisoara (acestea sunt orasele in care avem Centre IT).

Responsabilitati:

  • Definiți detaliile de implementare pentru oferte și specificații pentru dezvoltări individuale (de exemplu, proiecte de clasă elaborate și/sau specificați clasele care urmează să fie modificate etc.) sau pentru personalizare (de exemplu, determinați module de aplicație și specificați modificări etc.) în conformitate cu prevederile (de exemplu, ale unui arhitect de aplicație, din specificații funcționale etc.);
  • Definiți și furnizați detalii pentru testarea și autorizarea conceptelor în cooperare cu arhitecții aplicației;
  • Definiți mostre de proiectare ale programării și șabloane în personalizare, inclusiv reglementările de implementare;
  • Evaluează, selectează și definește versiuni de implementare adecvate pentru cerințele de programare și/sau asigură o personalizare generală consistentă în cooperare cu arhitecții aplicației;
  • Verificați conformitatea tuturor măsurilor de implementare cu arhitectura aplicației agreată și cu reglementările prevăzute;
  • Participa la stabilirea și dezvoltarea ulterioară a principiilor generale de arhitectură, proceselor și instrumentelor de dezvoltare.

Cerințe:

  • Diplomă universitară în domeniul tehnic - de preferat;
  • Experienta de minim 2 ani intr-o pozitie similara;
  • Cunoașterea experienței de programare bazată pe OOP, modele de proiectare, adică Singleton, Prototype; Java, JEE, SQL – plăcut să aveți;
  • Cunoașterea avansată a limbii engleze este obligatorie;
  • Abilitati de lucru in echipa, comunicare si analitica.

Beneficii:

  • Asigurare privată de sănătate, al 13-lea salariu, stimulent de vacanță, stimulente de Paște, Crăciun și 1 iunie;
  • Posibil birou acasă;
  • Program de lucru flexibil;
  • Oportunități de dezvoltare internațională inspirate de cea mai recentă tehnologie;
  • Program de integrare într-o echipă profesionistă și dinamică.

Dacă sunteți o persoană entuziastă și doriți să vă dezvoltați profesional într-un mediu internațional, vă rugăm să ne trimiteți candidatura dvs.!

Toți candidații care se potrivesc profilului vor fi contactați în maxim 3 săptămâni.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la DRÄXLMAIER Group pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la DRÄXLMAIER Group pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are DRÄXLMAIER Group locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?