LSEG oferă o perspectivă cu adevărat care schimbă lumea, bazată pe surse de conținut bogate. În această perspectivă se află grupul nostru tehnologic Regulated Benchmarks Services Limited („RBSL”), care administrează, calculează și distribuie Benchmark-uri în mai multe clase de active din jurisdicțiile globale.

Lucrând îndeaproape cu lideri de propuneri de afaceri, manageri de produse, arhitecți și alte echipe de dezvoltare software, vei fi inginer software (Java) pentru echipa RBSL Technology (București). Echipa lucrează pentru implementarea, întreținerea și îmbunătățirea soluțiilor de întreprindere care sprijină valorile noastre de referință reglementate, care includ o varietate de indicatori de referință pentru schimbul valutar și rata dobânzii și indici reglementați.

Scopul pe termen scurt este de a dezvolta produse tehnologice într-o singură platformă/cadru standardizată care va reduce complexitatea, îmbunătățind în același timp timpul de lansare pe piață și scalabilitatea. Soluțiile RBSL propuse vor fi o serie de microservicii interconectate care folosesc blocuri de construcție comune care vor simplifica dependențele, dar necesită un nivel ridicat de reacție și debit. Pentru a ține pasul cu cererea de schimbări de reglementare și de piață, produsele LSEG sub bannerul RBSL trebuie să fie construite la scară largă și native în cloud.

Stiva tehnologică RBSL este o combinație de aplicații vechi care sunt transformate într-o varietate de tehnologii AWS native din cloud, cadru Java 8 / Spring Boot și o bază de date AWS Aurora PostgreSQL.

Dacă sunteți interesat să lucrați într-o echipă de tehnologie asociată cu sisteme distribuite critice, la scară largă, de înaltă performanță, care stabilesc standarde pentru piețele financiare, vă dorim în echipa noastră.

Roluri si responsabilitati

  • Dezvoltați software de înaltă calitate, design și documentație funcțională
  • Furnizați estimări pentru implementarea caracteristicilor software specifice
  • Identificați, prioritizați și executați sarcini în ciclul de viață al dezvoltării software (SDLC)
  • Creați teste unitare pentru codul dvs. și urmați procesele de dezvoltare bazate pe teste.
  • Dezvoltați și mențineți instrumente și aplicații prin producerea de cod curat și eficient, care urmează standardele de aprovizionare deschisă
  • Automatizați sarcinile prin instrumente și scripturi adecvate
  • Comunicați zilnic cu membrii seniori ai echipei de dezvoltare
  • Colaborați cu echipele interne și furnizorii pentru a repara și îmbunătăți produsele
  • Asigurați-vă că software-ul este la zi cu cele mai recente tehnologii și standarde
  • Asistați echipele de suport din prima linie în rezolvarea problemelor legate de clienți și de producție.

Cerințe

  • Experiență dovedită ca inginer software
  • Experiență de lucru în Agile SDLC pentru a oferi valoare iterativă afacerii.
  • Cunoașterea modelelor de proiectare software
  • Înțelegerea calculului distribuit, partiționarea datelor, sharding și implementarea aplicațiilor în cadrul de microservicii.

Abilitati tehnice

  • SpringBoot, Framework și Spring Config Server
  • Experiență Java 8/11
  • Serviciu web, WebSocket, REST
  • DB (SQL, Oracle, PostGres)
  • Orice serviciu de mesagerie pentru întreprinderi (Kafka)
  • GIT

Frumos de a avea

  • Experiență pe piețele financiare/bancare și/sau experiență în domeniul produselor reglementate.
  • Experiență în migrarea infrastructurii locale în cloud sau dorința de a învăța și de a ajuta membrii juniori în echipa de dezvoltare
  • Dezvoltați familiaritatea cu automatizarea (Terraform)
  • Familiaritate cu Powershell sau bash
  • AWS sau experiență similară în cloud
  • Stocare (S3)
  • Echilibrarea sarcinii (ELB/ALB)
  • Mașini virtuale (EC2)
  • Containerizare (AWS ECS / Fargate)
  • Managementul secretelor (SecretsManager)
  • conducte Jenkins sau GitLab
  • Administrare Windows și Linux

Maximizăm potențialul fiecărui angajat prin dezvoltarea personală printr-o gamă largă de instrumente de învățare atât formale, cât și informale. Credem în remunerarea oamenilor noștri cu salarii competitive și o serie de beneficii atractive, cum ar fi:

  • 25 de zile de concediu pe an
  • 1 zi liberă suplimentară de ziua ta
  • Alocație anuală de sănătate
  • Plan de cumpărare de acțiuni
  • Asigurare medicala de sanatate
  • Abonament medical (servicii medicale preventive)
  • Acoperire dentara
  • Asigurare de viata
  • Pensiune Privată Pilonul 3
  • Tichete de masă
  • Beneficii flexibile
  • Bookster
  • Evenimente de voluntariat
  • Team Buildings

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la LSEG (London Stock Exchange Group) pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la LSEG (London Stock Exchange Group) pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are LSEG (London Stock Exchange Group) locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?