Senior Java Developer

Descrierea proiectului:

DXC-Luxoft este un integrator de software și o casă de soluții lider în industrie pentru mai multe verticale de afaceri, cum ar fi Finanțe, Automotive și Transformare digitală. DXC-Luxoft lucrează atât cu producătorii de automobile OEM, Tier-1, cât și cu alți furnizori. Există milioane de mașini pe drum astăzi cu soluții concepute de DXC-Luxoft.

DXC-Luxoft derulează un proiect ca furnizor principal pentru unul dintre cei mai mari producători germani de automobile (OEM). Domeniul principal al proiectului este dezvoltarea software-ului telematic pentru ECU.

Căutăm o echipă de profesioniști care să ne extindă echipa de proiect care implementează ciclul complet de SDLC, inclusiv respectarea calității cu aspectele ASPICE și Cyber ​​Security. Echipele de bază sunt reprezentate în Germania și România cu posibilitatea de a lucra de la distanță în aceste locații.

DXC-Luxoft este bucuros să primească aplicații de la solicitanți auto-motivați și autodisciplinați, care comunică bine, le place să lucreze în echipă și sunt foarte motivați să aducă valoare clienților noștri auto.

Pentru candidatul de succes oferim oportunitatea de a vă îmbunătăți și dezvolta cariera cu următoarele beneficii:

Alăturați-vă unei echipe internaționale foarte competente și motivate

Aplicați-vă talentul pentru a crea soluțiile de mobilitate ale viitorului

Câștigă experiență practică de lucru cu clienți bine recunoscuți

Opțiuni de creștere și promovare personală

Faceți un impact asupra creșterii generale a DXC-Luxoft

Responsabilitati:

Sarcini principale

o Crearea de noi API-uri de sistem

o Întreținerea și adaptarea API-urilor existente

o Extinderea componentelor de bază JAVA pentru a integra altele noi

o Menținerea și actualizarea interfețelor magistralei de comunicații

o Luați măsuri pentru a crește performanța, optimizarea cerințelor de resurse și

îmbunătățiri ale stabilității

o Crearea documentatiei conform ASPICE L2

o Testarea unitară

Descrierea abilităților obligatorii:

Expertiza puternica in dezvoltarea JAVA.

Abilități specifice: Java 8 sau 11, baze de date relaționale, GIT, Jenkins, BitBucket, stivă vectorială,

Abilități plăcute de a avea:

Competență în dezvoltarea SW a propriilor servicii online și integrarea

SW extern funcționează într-o platformă existentă

- Cunoaștere foarte bună a arhitecturii unei unități de control pentru serviciile mobile online

vehicul

- Bună cunoaștere a protocoalelor de comunicare BAP utilizate în vehicul,

PDU CAN/Ethernet, ViWi, SOME/IP

- Strategii de autentificare

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Luxoft locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?