Senior Payroll and Administration Specialist

Rol

Asigura suport in calculul salarial si in activitatile de administrare a personalului

Responsabilitati

  • Asigura relatia cu furnizorul de calcul salarial
  • Asigura suport pentru orice problema legata de salarii
  • Raspunde la intrebarile salariatilor u privire la modul de calcul al salariului
  • Efectueaza calculul specific popririlor, altor prime
  • Intocmeste rapoarte statistice
  • Ofera consultanta privind aplicarea prevederilor legislatiei muncii si salarizarii
  • Inregistreaza si verifica acuratetea datelor angajatilor in sistemul informatic Charisma HCM: angajari/incetari contract/prelungiri/acte aditionale/concedii odihna, concedii fara plata; etc
  • Elibereaza diverse adeverinte si confirmari pentru angajati (adeverinte venit, adeverinte somaj);
  • Intocmeste si elibereaza documentele aferente incetarii contractului de munca (decizii incetare, adeverinte vechime, note lichidare)
  • Asigura gestionarea administrativa pentru toate entitatile din grup

Cerinte

  • Absolvent studii superioare
  • Experienta de minim 3 ani pe o pozitie similara
  • Foarte bune cunostinte de administrare personal si salarizare
  • Cunostinte  avansate MS Office
  • Abilitati de lucru in echipa

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la UniCredit Bank pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la UniCredit Bank pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are UniCredit Bank locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?