Senior Payroll Specialist

Căutăm un profesionist care să se alăture departamentului nostru de salarizare. Dacă ești pregătit pentru noi provocări, trimite-ne CV-ul tău!

Responsabilitățile tale

  • Prelucrarea datelor pentru clienți: calculul salariului, contribuțiile, impozitele aferente etc.
  • Inregistrarea, in termenul legal, a contractelor de munca, incetarii, si orice alte modificari ale contractului de munca in Revisal, precum si in softul de salarizare
  • Întocmirea rapoartelor și declarațiilor obligatorii (inclusiv reconcilieri anuale)
  • Oferirea de sprijin Seniorilor sau Managerilor in initierea colaborarii cu noi clienti
  • Reprezentarea clienților în relația cu autoritățile: ITM, asigurări sociale și case de sănătate etc.
  • Comunicarea cu clientii (oferirea de suport juridic in privinta situatiilor salariale obisnuite)
  • Oferirea suportului necesar Juniorilor

Ce așteptăm de la tine

  • Munca in echipa si deschidere pentru a ajuta Juniorii sa se dezvolte, dar sa caute, in acelasi timp, propria dezvoltare profesionala, cautand noi informatii si fiind la curent cu legislatia in vigoare
  • Să fii responsabil și să fii atent la detalii
  • Să aibă cel puțin doi ani de experiență în lucrul atât la administrarea resurselor umane, cât și la salarii
  • Sa aiba certificatul de Inspector Resurse Umane si Inspector Salar
  • Pentru a stăpâni limba engleză – nivel avansat (scris și vorbit)
  • Pentru a avea cunoștințe avansate de Excel
  • Să cunoască în profunzime prevederile Codului Muncii, precum și legislația în domeniul asigurărilor sociale și de sănătate

Ce vom oferi

  • Tichete de masă
  • Asigurare medicala privata
  • Locație centrală și program flexibil de lucru
  • Birou acasă
  • Concediu de studii plătit
  • Zile suplimentare de concediu de odihnă
  • curs de limba engleză
  • Băuturi calde și reci, fructe la birou
  • Abonament Bookster
  • Șansa de a te dezvolta și de a lucra cu colegi prietenoși, cu un background profesional puternic
  • Organizăm diverse evenimente interactive care întăresc spiritul de echipă. Urmărește pagina noastră de Facebook – Accace Careers România – și fii parte din #accacelife!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Accace pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Accace pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Accace locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?