Senior PHP Engineer

Descrierea postului
Platform Services Inginerii software construiesc, întrețin și extind cadrul Sage Intacct care le permite dezvoltatorilor terți să creeze aplicații noi, integrate în ecosistemul Sage Intacct. Inginerul Software Sr. va înțelege și comunica implicațiile deciziilor majore de proiectare și va fi responsabil pentru evidențierea deciziilor importante sau dificile, asigurându-se că compromisurile sunt luate în considerare. Inginerul de software senior va lucra îndeaproape cu arhitecții pentru a planifica și proiecta schimbări arhitecturale semnificative.
Conduceți echipa de dezvoltare în proiectarea și dezvoltarea caracteristicilor majore ale platformei
Lucrați cu Product Management pentru a înțelege designul și avantajele caracteristicilor
Proiectați soluții scalabile și repetabile
Prezentați recomandări arhitecturale Arhitecților
Creați specificații funcționale și proiecte
Lucrați cu QA pentru a asigura calitatea caracteristicilor
Cerințe:
BS sau MS în Informatică
5+ ani de experiență în dezvoltare de inginerie software
Experiență în dezvoltarea cadrului de aplicații și a serviciilor
Experiență în dezvoltarea de aplicații cloud
Codare practică experiență în limbaje orientate pe obiecte, cum ar fi Java sau PHP
Abilități puternice de SQL și înțelegere a conceptelor de modelare a bazelor de date/date, experiența cu Oracle este un plus
Abilități puternice de analiză, rezolvare a problemelor și depanare
Istoricul furnizării de produse software de înaltă calitate, bine concepute
Experienta in gestionarea escaladarii clientilor in timp util
Abilitati puternice de comunicare

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Sage pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Sage pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Sage locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?