Senior Process Design Engineer

Bilfinger Tebodin este una dintre cele mai importante companii de consultanță și inginerie din lume. În calitate de membru al Grupului Bilfinger, facem parte dintr-o rețea globală puternică de 30.000 de oameni, care oferă expertiză extinsă în multe domenii. Soluții integrate de consultanță și inginerie de clasă mondială, combinate cu management profesional al proiectelor și al construcțiilor – oriunde se află clientul.

Serviciile noastre în Europa Centrală și de Est

Bilfinger Tebodin din Europa Centrală și de Est acoperă toate fazele ciclului de viață al unui proiect prin cele patru linii de afaceri trans-naționale: Consultanță, Inginerie, Inginerie de proces și Consultanță pentru managementul proiectelor (PMC).

Piețele noastre

Avem un accent puternic pe piețele industriale, de mobilitate electronică, alimentare, (bio-)farmaceutică, energetică și chimică, reunind cunoștințele de specialitate și expertiza internațională pentru a oferi clienților noștri cele mai bune soluții de practică.

Locațiile și oamenii noștri

Avem 12 locații de birouri în Polonia, Ungaria, Serbia, Cehia, România, Ucraina și echipe de șantier în toată regiunea. Bilfinger Tebodin din Europa Centrală și de Est este o echipă de 550 de colegi fantastici, experți în domeniile lor, gata să împărtășească cunoștințele și să facă ideile să funcționeze. Puterea noastră este o echipă multidisciplinară, dedicată, cu experiență, care se angajează să asigure executarea cu succes a nevoilor clienților.

Responsabilitati

  • Întocmirea documentației procesului (BFD-uri, PFD-uri, P&ID-uri, MSD-uri, lista de linii, lista de echipamente, lista de supape, lista PSV etc.);
  • Întocmirea documentației procesului (specificații de bază de proiectare, filozofii de izolație a instalațiilor, filosofia supapelor de siguranță, specificații echipamente, fișe tehnice ale echipamentelor, calcule hidraulice, dimensionarea conductelor și echipamentelor etc.).
  • Participarea la întâlnirile HAZOP, HAZID;
  • Utilizarea modelării și simulării pentru proiectarea sistemului de ardere, a circuitului de apă de răcire a sistemelor de abur sau a diferitelor sisteme de utilități;
  • Coordonarea designului cu alte discipline și furnizori de echipamente;
  • Proiectare evaluări de risc
  • Participarea la analizele tehnice și de siguranță
  • Optimizare proces / suport site

Cerințe

  • Licență în inginerie chimică sau de proces
  • 5+ ani de experiență în proiectarea proceselor
  • Cunoștințe avansate despre Aspen HYSYS, PRO II, AutoCad, ChemCad, Aspen Plus și MS Excel
  • Experiență în proiectarea de proiecte în industrii precum: petrol și gaze, chimie, petrochimice, agroalimentare sau farmaceutice
  • Cunoașterea standardelor și reglementărilor actuale
  • Nivelul de negociere al limbii engleze

Noi oferim

  • Contract de munca cu un salariu atractiv
  • Bonus anual
  • Asigurare medicală, curs de engleză, oportunități de dezvoltare (training, mentoring, coaching)
  • Program de lucru flexibil, birou la domiciliu și posibilități de lucru la distanță (de convenit individual)
  • Mediu de lucru internațional și multicultural
  • Oportunități de dezvoltare profesională pe un mare proiect industrial
  • Participare la un proiect interesant pentru branduri prestigioase, clienti globali

Vă rugăm să trimiteți CV-ul în limba engleză prin intermediul sistemului care conține așteptările dvs. de salariu și, de asemenea, cea mai devreme dată posibilă de începere.

Inginerie & Consultanta Bilfinger Tebodin România SRL │Permanent │Gulerari │Profesional Inginerie - Proces

Segment de job: constructii, inginer de procese, inginer proiectant, HVAC, proiectare, inginerie, operatii

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Bilfinger Tebodin pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Bilfinger Tebodin pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Bilfinger Tebodin locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?