Senior Python Developer (5G)

descrierea proiectului

Sunt invitate aplicații pentru postul de Dezvoltator care lucrează în echipa TeraVM 5G RIC. Această echipă este responsabilă pentru dezvoltarea soluțiilor noastre pentru testarea și monitorizarea nucleului rețelelor moderne de telecomunicații 5G Core bazate pe arhitectura 3GPP bazată pe servicii 5G.

Linia de produse TeraVM 5G este o soluție de micro-servicii în containere bazată pe cele mai recente tehnologii disponibile, inclusiv Docker, Asynchronous Python, HTTP/2 și OpenAPIv3 (și multe altele). De asemenea, folosește proprietatea noastră intelectuală existentă în C/C++, virtualizare și simulare de rețea la scară mare, inclusiv noile dezvoltări în toate domeniile.

Lucrând în echipa TeraVM 5G RIC, candidatul de succes va fi responsabil pentru dezvoltarea și menținerea cadrului și a funcțiilor de rețea care integrează soluția noastră de testare și monitorizare 5G. Acest rol oferă o expunere de neegalat la cele mai recente standarde de telecomunicații și tehnologii de rețea.

Produsul TeraVM este o soluție virtualizată de testare/măsurare care poate emula/măsură milioane de fluxuri de aplicații. Ca soluție, TeraVM poate fi încorporat în diferite configurații de testare: OpenStack / Hybrid Cloud, Cyber ​​Thread Analysis, livrare video, funcție de vizualizare a rețelei etc.

Luxoft este angajată cu divizia Wireless în dezvoltarea liniei de produse TeraVM, fiind pe deplin responsabilă pentru dezvoltarea câtorva dintre aplicațiile care fac parte din ecosistemul TeraVM.

Responsabilitati

• A deveni expert în arhitectura bazată pe servicii 5G și procedurile acesteia, aplicate zonei de testare RIC OpenRAN pentru moment

• Lucrul cu managementul produsului pentru a specifica modul în care cerințele clienților pot fi dezvoltate în caracteristici ale produsului.

• Extinderea funcționalității și capabilităților Funcțiilor noastre de rețea 5G.

• Asigurarea Calitatii si Performantei produsului pe baza de teste automatizate integrate intr-un sistem de Integrare Continua.

• Găsirea și atenuarea blocajelor arhitecturale, oferind soluții care ajută cu adevărat clienții noștri să obțină același lucru.

• Expunerea caracteristicilor și capabilităților produsului nostru printr-o interfață de configurare și management care este cu adevărat utilă pentru client.

• Făcând soluția noastră mai inteligentă, mai ușor de integrat și mai capabilă să diagnosticheze problemele și să ofere clienților noștri sfaturi perspicace și practice.

Aptitudini

o Python: Versiunea 3 în modul Async: 3-5 ani

o InfluxDB, RedisDB - 1 an plus (sau echivalent)

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Luxoft locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?