Senior QA Engineer (Tax Application)

Binance este compania globală de blockchain din spatele celui mai mare schimb de active digitale din lume prin volumul de tranzacționare și utilizatori, având o misiune mai mare de a accelera adoptarea criptomonedelor și de a crește libertatea banilor.

Dorești să faci parte din cea mai influentă companie din industria blockchain și să contribui la revoluția cripto-monedei care schimbă lumea?

Proiectăm, construim și lansăm un nou produs din Iași care va ocupa un loc important în ecosistemul Binance. Veți lucra într-o echipă interfuncțională ca inginer senior QA cu accent pe automatizare. Rolul dumneavoastră va fi să asigurați standarde înalte de calitate a software-ului.

Responsabilitati

  • Lucrați îndeaproape cu membrii echipei (dezvoltatori, manager de produs, asistență pentru clienți și parteneri) pentru a dezvolta, testa și livra produse de înaltă calitate
  • Creați planuri și cazuri de testare detaliate, cuprinzătoare și bine structurate
  • Preveniți, colectați, analizați și urmăriți defectele produsului
  • Proiectați, dezvoltați și executați scripturi de automatizare
  • Investigarea manuală practică și reproducerea problemelor funcționale ale software-ului backend
  • Analiza cauzei rădăcină a erorilor existente ale scriptului de testare
  • Identificarea deficiențelor actuale ale scenariului de testare și a candidaților pentru acoperire suplimentară cu scenarii
  • Testarea investigativă a caracteristicilor nelansate, inclusiv definirea cerințelor, comportamentului și impactului
  • Documentarea și proiectarea scenariilor de testare candidate pentru cele de mai sus

Cerințe

  • Peste 5 ani de experiență în domeniul ingineriei QA backend, experiență de testare automată front-end și backend
  • Testare ciclului complet de la proiectarea testelor manuale, dezvoltarea de scripturi și execuție
  • Capacitate de scriptare folosind Java
  • Experiență în testarea serviciilor de backend, cum ar fi API-uri, baze de date, servicii distribuite (non-monolitice)
  • Îi place să spargă lucruri și să rezolve probleme - nu doar capabil să afle „ce”, ci și „de ce”
  • Limba engleză fluentă și abilități bune de comunicare
  • Licenta in Informatica sau echivalent

Lucrează la Binance

  • Fă ceva semnificativ; Fiți parte din viitorul tehnologiei financiare și compania nr.1 în industrie
  • Probleme de afaceri cu mișcare rapidă, provocatoare și unice
  • Mediu de lucru internațional și organizare uniformă
  • Oportunități mari de dezvoltare a carierei într-o companie în creștere
  • Posibilitate de relocare și transferuri internaționale la jumătatea carierei
  • Salariu competitiv
  • Program de lucru flexibil, ținută de lucru casual

Prin trimiterea unei cereri de angajare, confirmați că ați citit și sunteți de acord cu Notificarea noastră privind confidențialitatea candidaților .

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Binance pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Binance pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Binance locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?