Senior Quality Assurance Analyst

Prezentare generală

BUCK - O firmă veche de 104 ani, care tocmai ÎNCEPE.

Analist senior QA Sistem

La Buck, ne concentrăm pe a ajuta clienții noștri să creeze o cultură a bunăstării, centrată pe evoluția sănătății, a bogăției și a carierei fiecărei persoane.

Folosind relații puternice cu clienții cu factorii de decizie cheie, echipele noastre oferă rezultate excepționale care împing cu încredere limitele cu soluții neașteptate pentru a ajuta clienții noștri să-și atingă obiectivele mai rapid și să-i mențină în fruntea curbei.

Nu este surprinzător că îmbrățișăm gânditori inventivi, care aduc contribuții originale echipei. Punem oamenii pe primul loc— oamenii noștri și oamenii clienților noștri, iar cultura noastră incluzivă și primitoare celebrează diversitatea și individualitatea.

Explorați-vă următoarea mutare în carieră cu Buck astăzi!

Responsabilitati

Lucrând îndeaproape cu clienții și colegii, Analistul Sr. System Quality Assurance, Flexible benefits joacă un rol cheie în examinarea cerințelor de business și funcționale ale sistemului pentru a se asigura că implementarea și activitățile de întreținere a sistemului UK Flex îndeplinesc standardele stabilite de calitate, precum și de fiabilitate. , utilizare și performanță. Veți fi responsabil să vă asigurați că soluția de sistem existentă reflectă planurile flexibile de beneficii ale clientului și legislația din Regatul Unit. Veți dezvolta strategii de testare, veți crea și executa planuri de testare și veți documenta rezultatele testelor. Veți colabora cu manageri de proiect, analiști de afaceri și lideri de implementare pentru a crea scenarii de testare și criterii de acceptare care vor fi utilizate pentru certificarea platformei. În plus, veți fi responsabil să îndrumați și să instruiți membrii echipei de la juniori până la intermediari.

  • Efectuați o gamă largă de teste și analize de control al calității pentru a vă asigura că sistemul nostru respectă standardele specificate
  • Analizați cerințele de sistem pentru a produce scenarii de testare și cazuri de testare detaliate
  • Proiectați, revizuiți și aprobați planuri de testare și scenarii de testare pentru a asigura alinierea la standardele clienților
  • Creați fișiere de date de testare cu înregistrări valide și invalide pentru a testa logica programului și a verifica fluxul sistemului
  • Raportați erori, erori și anomalii în sistemul de urmărire a defectelor
  • Coordonați cu persoana de contact cu clientul pentru a planifica testarea de acceptare a utilizatorilor
  • Asigurați-vă că testele de sistem sunt finalizate cu succes, documentate și că toate problemele sunt rezolvate
  • Examinați cerințele de afaceri și specificațiile de sistem ale soluției propuse de client, configurația planului de beneficii flexibil, configurarea web, conversia datelor, interfața de salarizare, fluxurile operatorului, facturarea premium etc.)
  • Colaborați cu membrii echipei în mai multe faze de dezvoltare a sistemului, inclusiv, asistarea la finalizarea colectării cerințelor, definirea cazurilor de testare, executarea cazurilor de testare, precum și revizuirea lucrărilor efectuate de alți analiști de asigurare a calității. Aceasta include producerea, executarea și evaluarea planurilor de testare, efectuarea de teste exploratorii și dezvoltarea de teste de regresie automate
  • Lucrați îndeaproape cu dezvoltatorii și analiștii de afaceri alocați pentru a vă asigura că cerințele sunt înțelese și pot fi livrate în termenul de lansare programat
  • Executați procese definite de asigurare a calității urmând cele mai bune/standard practici pentru a vă asigura că noua funcționalitate este conformă cu cerințele de afaceri și poate fi livrată cu succes clientului
Calificări
  • De preferat 4-6 ani experienta intr-un rol similar cu minim absolut 2 ani
  • Licență de preferință în Administrarea Afacerilor, Matematică, Finanțe, Statistică, Tehnologie
  • Certificari specifice industriei
  • Cunoașterea instrumentelor de management al proiectelor și testelor
  • Cunoașterea instrumentelor, conceptelor și metodologiilor de QA
  • Cunoștințe Microsoft Word, Excel și Access
  • Experiență în scrierea interogărilor bazei de date SQL
  • Experiență anterioară în programare: PHP/Java/Python/JavaScript este un avantaj
  • Cunoștințele anterioare despre planurile de beneficii flexibile din Regatul Unit ar fi de ajutor
  • Cunoștințele anterioare despre instrumentul de testare automatizat (implementare și utilizare) ar fi un bonus
  • Facilitate de a gestiona și gestiona mai multe sarcini simultan
  • Abilitatea de a respecta termenele limită și de a livra în timp util
  • Capacitatea de a prelua proprietatea și de a fi responsabil pentru sarcinile atribuite
  • Excel lucrează într-un mediu de echipă de proiect rapid, orientat spre termene limită
  • Demonstrează abilități înalte de rezolvare a problemelor și de analiză
  • Orientat spre detalii
  • Capabil să sintetizeze și să înțeleagă cantități mari de informații
  • Abilități excelente de comunicare orală și scrisă pentru a împărtăși concepte și informații colegilor de echipă și clienților
  • Concentrarea pe satisfacția clientului împreună cu stilul de lucru orientat spre echipă
  • Standarde etice înalte
  • Bucurați-vă de analiză/implementare/documentare/testare/programare de sistem
La Buck, ne mândrim cu diversitatea și incluziunea noastră și suntem un angajator cu șanse egale.

Toți solicitanții calificați vor primi luare în considerare pentru angajare, indiferent de rasă, culoare, religie, orientare sexuală, identitate de gen, origine națională, vârstă, dizabilitate sau orice altă bază protejată legal, în conformitate cu legea aplicabilă.

Ne concentrăm exclusiv pe a ajuta clienții noștri și oamenii lor să reușească împreună. Prin aceasta, ne referim la un parteneriat cu unele dintre cele mai avansate companii din lume pentru a revedea și reproiecta modul în care angajații lucrează și trăiesc. Și facem acest lucru prin găsirea combinației potrivite de soluții de consultanță, externalizare și tehnologie pentru a ajuta clienții noștri să realizeze cea mai bună performanță organizațională pentru afacerile lor, conducând în același timp sănătății, bogăției și rezultate pozitive în carieră pentru oamenii lor.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Buck pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Buck pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Buck locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?