Senior React Developer

Alăturați-vă Centrului nostru de Dezvoltare din România și deveniți membru al echipei noastre cu mintea deschisă, progresivă și profesionistă. În acest rol, veți lucra la proiecte pentru unul dintre clienții noștri de renume mondial.

Utilizăm o arhitectură software bazată pe microservicii, bazată pe API, construită pe Spring Boot și Java 11, cu React în front-end. Folosim Docker, Kubernetes și OpenShift pentru implementare on-premise și pentru migrarea la Google Cloud (GCP). Automatizăm construirea și implementarea cu TeamCity, GitHub Actions, Terraform și Helm. Punem un accent special pe designul bazat pe domeniu, modelele de design, codul curat, testarea automată și arhitectura axată pe cloud.

Pe lângă pachetul de salarii și beneficii atractive, Luxoft va investi în pregătirea dumneavoastră profesională și vă va permite să vă dezvoltați cariera profesională.

Responsabilitati:

Faceți parte dintr-o echipă distribuită la nivel global care lucrează pe mai multe proiecte concurente în calitate de Senior Front End Developer.

- Contribuie la construirea unei arhitecturi de platformă partajată și a unei baze de cod în cadrul aplicațiilor Fintech Enablement, permițând un timp mai rapid de introducere pe piață a noilor soluții.

- Colaborați îndeaproape cu dezvoltatorii Full Stack Java atât pe aplicațiile greenfield, cât și pe cele existente, într-o arhitectură de înaltă disponibilitate bazată pe cloud.

- Asistență la adoptarea practicilor moderne de inginerie și a principiilor de proiectare în cadrul echipei Fintech Enablement.

- Colaborați cu QA și managerii de testare pentru a vă asigura că soluțiile de calitate sunt livrate utilizatorilor finali

- Oferiți suport de nivel 3

Descrierea abilităților obligatorii:

• Experiența cu Java / Kotlin este un plus

• Cunoștințe de bază de SQL

• Cunoștințe de bază de Linux

• Experiență în aplicații bazate pe cloud, distribuite, foarte disponibile și tolerante la erori.

• Experiență cu Redux și TypeScript

• O oarecare experiență în industria financiară și o înțelegere a produselor din industria financiară și a proceselor de afaceri ar fi benefice.

Abilități plăcute de a avea:

Factori de succes pentru ingineri din CB Tech

• Cineva care stabilește standardul de excelență în rolul său de inginer

• Persoane talentate care sunt creative, inovatoare și pasionate de a face o muncă interesantă și importantă

• Oameni care iau decizii înțelepte, în ciuda ambiguității, fie ele persoane, tehnice, de afaceri, altele

• Oameni care îi tratează pe ceilalți cu respect în orice moment, independent de statutul lor

• Un inginer care consideră calitatea ca o prioritate și se gândește la client în timp ce se dezvoltă pentru viitorul nostru

• Persoanele de mare valoare care au o dorință au un impact

• Persoane care au o dorință de auto-îmbunătățire prin experiență, observație, introspecție, lectură și discuție

• Persoane care realizează cantități uimitoare de muncă importantă

• Cineva care caută să ne înțeleagă strategia, afacerea, piața și clienții noștri

• O persoană care contestă presupunerile atunci când este justificat și face sugestii pentru abordări mai bune

Limbi:

Engleză: B2 intermediar superior

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Luxoft locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?