Senior Reporting Services Analyst P&R

BAT evoluează în ritm - cu adevărat ca nicio altă organizație.

Pentru a atinge ambiția, ne-am propus, căutăm colegi care să fie pregătiți să ne trăiască etosul în fiecare zi. Vino să faci parte din această călătorie!

TITLUL POSTULUI Analist senior al serviciilor de raportare P&R

RAPOARTE CĂTRE Managerul P&R

FUNCȚIA Finanțe –

DECLARAȚIE DE SCOP

DBS Pentru a furniza organizației servicii de informații financiare relevante și precise în timp util (atat statutare, cât și de management, reale și previziuni), inclusiv următoarele
  • Produceți informații financiare prognozate în calendarul IBPM, precise și utilizabile în cadrul ciclului SOP (evaluări P&L, COS și UPIS lunar, analiză Cauze of Change, verificări LRD)
  • Urmăriți costurile de administrare OVH și OIE;
  • Revizuirea reală a P&L-ului atât statutar, cât și de management, identificarea și rezolvarea oricărei abateri de la buget;
  • Controlați și gestionați procesele contabile subiacente pentru afacere și asigurați un mediu de control robust;
Principalele responsabilități
  • Pentru a produce date financiare prognozate în calendarul IBPM, precise și utilizabile în cadrul ciclului SOP pentru afacerile BAT UK&I Combustible și Next Generation Product. Pentru a ne asigura că datele financiare estimate/bugetate (inclusiv P&L-urile mărcii) sunt raportate cu acuratețe.
  • Să producă conturile lunare de management ale companiei și să furnizeze analiza rezultatelor cauzei schimbării. Pentru a ne asigura că datele reale sunt raportate la timp în întregime și pot fi folosite de conducerea superioară pentru a lua decizii bazate pe perspective strategice.
  • Pentru a putea susține agenda de schimbare legată de implementarea proiectelor globale, regionale și locale.
  • Pentru a ne asigura că cheltuielile generale de administrare ale companiei și alte cheltuieli/venituri sunt înregistrate cu acuratețe și sunt îndeplinite cerințele statutare.
  • Pentru a menține legătura cu alte departamente și echipe interne pentru îndeplinirea sarcinilor corporative din Marea Britanie și I.
Informații suplimentare

Context/Mediu

Deținătorul locului de muncă este membru al funcției financiare pentru UK&Ireland Cluster și trebuie să se asigure că managementul și raportarea statutară sunt în timp util și corecte, prognoza numerarului este exactă, mediul de control intern este sigur și compania respectă pe deplin toate zonele.

Cunoștințe, abilități și experiență
  • Experienta de minim 1 an intr-un rol contabil
  • Cunoștințe IFRS
  • Fluent în engleză atât scris, cât și vorbit
  • Abilități solide de contabilitate financiară și analitică
  • Caută activ responsabilitate și este orientat spre rezultate
  • Abilitatea de a lucra sub presiune și de a respecta termenele limită strânse
Cunoștințe de sisteme inclusiv
  • Utilizator avansat SAP
  • Utilizator avansat Excel
  • Suita de prognoză și raportare SAP BI/BPC
Factorii cheie ai succesului
  • Estimare financiară precisă și raportare reală
  • Analiza perspectivă a cauzei schimbării
  • Abilități puternice de parteneriat în afaceri
Relații de muncă
  • echipa de finanțare corporativă din Marea Britanie și I;
  • Șefii de departamente/bugetari;
  • Servicii financiare comune – GBS
SUNTEM BAT

La BAT ne angajăm în scopul nostru de a crea un mâine mai bun. Acesta este ceea ce ne determină oamenii și pasiunea pentru inovație. Vezi ce este posibil pentru tine la BAT.
  • Cel mai bun angajator global cu 53.000 de oameni BAT pe peste 180 de piețe
  • Mărcile vândute în peste 200 de piețe, realizate în 44 de fabrici din 42 de țări
  • Tech Hub-uri nou înființate care construiesc capabilități de clasă mondială pentru inovare în 4 locații strategice
  • Lider în diversitate în Financial Times și câștigător al celor mai bune practici de Ziua Internațională a Femeii
  • Câștigător al Premiului Seal – una dintre cele mai sustenabile 50 de companii
APPARTENȚIA, REALIZAREA, ÎMPREUNĂ

Colaborarea, diversitatea și munca în echipă stau la baza tot ceea ce facem aici la BAT. Știm că colaborarea cu colegi din medii diferite este ceea ce ne face mai puternici și cei mai bine pregătiți pentru a ne îndeplini obiectivele de afaceri. Vino să aduci diferența!

Ne vom asigura că persoanelor cu dizabilități li se oferă acomodare rezonabilă pentru a participa la cererea de angajare sau la procesul de interviu, pentru a îndeplini funcții esențiale ale locului de muncă și pentru a primi alte beneficii și privilegii de angajare. Vă rugăm să ne contactați pentru a solicita cazare.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la BAT pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la BAT pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are BAT locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?