Senior Service Desk Associate with German (Hybrid)

„1-3 ani de experiență operațională

Cunoștințe generaliste

Un impact asupra utilizatorului

Reactiv (gestionarea biletelor)

Depanare de bază bazată pe procese și investigații individuale

Cunoștințe standard de management al serviciilor (ITIL)"

  • Răspunde la contactele clienților prin canalele convenite și înregistrează problemele raportate.
  • Identifică probleme, aplică remedieri și investighează cauzele fundamentale folosind procese și cunoștințe din industrie
  • Oferă îndrumare tehnică în activitățile asociate cu identificarea, prioritizarea și rezolvarea problemelor prin telefon și e-mail
  • Ecranează, trimite și diagnostichează întrebările interne și solicitările de lucru legate de întreținerea PC-ului
  • Acționează ca antrenor și un punct de escaladare pentru colegii mai puțin experimentați
  • În mod ideal, studii universitare, de preferință diplomă tehnică sau certificări Microsoft
  • Experiența de lucru în administrarea locală și la distanță a sistemelor de operare Microsoft și aplicațiile familiei Microsoft Office reprezintă un plus
  • Experiență în furnizarea de suport IT la distanță
  • Excelente abilități de comunicare și service clienți
  • Această poziție este disponibilă numai pentru cei interesați de oportunități directe de angajare a personalului cu NTT DATA Services, Inc. sau filialele sale.)"

„Senior Service Desk Associate (hibrid) - germană

București, România

Salariu competitiv și beneficii

Prezentare generală a rolului

Service Desk SeniorAssociate consiliază și ajută utilizatorii prin telefon/chat/e-mail în rezolvarea problemelor legate de hardware, software, rețele și periferice folosind tehnologia disponibilă și procesele și procedurile interne. Ecranează, diagnostichează, cercetează și rezolvă problemele utilizatorilor. Documentează cererile de servicii și expediază comenzile către grupurile de asistență pentru rezolvarea problemelor. Consiliază utilizatorii cu privire la interpretarea politicilor, capacităților, limitărilor, etc. Tehnologia informației (IT). Oferă un răspuns rapid pentru a asigura un timp maxim de funcționare al tuturor utilizatorilor.

Responsabilități de rol

Gestionează interacțiunile cu clienții și înregistrează problemele raportate în ITSM

Identifică problemele, aplică remedieri și investighează cauzele principale folosind instrucțiuni interne.

Oferă îndrumări tehnice în activitățile asociate cu identificarea, prioritizarea și rezolvarea problemelor prin telefon și e-mail

Ecranează, trimite și diagnostichează întrebările interne și solicitările de lucru legate de întreținerea PC-ului

Participă la un rol de susținere, acționând ca o legătură între clienți și departamentele din cadrul organizației, pentru a se asigura că toate problemele sistemului on-line sunt rezolvate într-un mod precis și în timp util

Aptitudini principale

În mod ideal, studii universitare, de preferință diplomă tehnică sau certificări Microsoft

Cunoașterea sistemelor de operare Microsoft, administrarea locală și la distanță și aplicațiile familiei Microsoft Office

Experienta in furnizarea de suport IT la distanta reprezinta un avantaj

Abilitatea de a analiza și rezolva probleme prin investigarea potențialelor soluții folosind abilitățile de depanare

Excelente abilități de comunicare și service clienți

Fluență în limba germană

Cunoașterea bună a limbii engleze este un plus

Flexibilitate de a lucra în ture, dacă este necesar

Beneficii

Oamenii noștri sunt componenta cea mai critică a succesului nostru pe termen lung, iar sănătatea și bunăstarea lor sunt prioritatea noastră.

Vă veți bucura de un pachet de beneficii cuprinzător, competitiv la nivel local

Lucrez pentru o companie de top 5 din industrie la nivel mondial

Cultura companiei axată pe bunăstarea angajaților

Oportunitatea de a dezvolta o carieră în Monitorizare/Infrastructură

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la NTT DATA Services pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la NTT DATA Services pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are NTT DATA Services locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?