Senior Site Reliability Engineer - Game Creation Operations

Grupul Electronic Arts Information Technology (EAIT) menține angajații noștri și operațiunile de afaceri conectate la nivel global. În calitate de companie de divertisment digital, nevoile tehnologice ale companiei EA sunt diverse și se întinde pe dezvoltarea jocurilor, colaborarea cu forța de muncă, marketing, publicare, experiență jucătorului, securitate și activități corporative. Aducem servicii tehnologice creative în fiecare dintre aceste domenii, menținându-i pe toți cei creativi, colaborativi și productivi. Echipa noastră asigură un joc mai bun în toată EA și are nevoie de ajutorul tău pentru a face asta.

Responsabilitati:

Ce muncă trebuie făcută

  • Implementarea, menținerea și extinderea platformelor de management al controlului surselor (SCM) ale EA
  • Monitorizarea, depanarea și investigarea incidentelor
  • Consultarea utilizatorilor pentru adoptarea cu succes a platformei

Ce vei face

  • Proiectarea și implementarea sistemelor de producție care sprijină SCM și Binary Asset Management
  • Configurarea automatizării CI/CD (de exemplu, sisteme de rulare, conducte)

Cum va fi măsurat succesul tău

  • Menținerea disponibilității serviciilor și a obiectivelor de succes pentru platformele suportate

Calificări:

Abilitati tehnice

  • AWS sau Azure
  • GitHub sau GitLab sau Perforce
  • Rețea de bază - rutare IP/firewall/echilibrare de încărcare
  • Monitorizare și gestionare a jurnalelor
  • Automatizare - Python / Bash / Powershell / Terraform
  • Orchestrare containere și containere

Abilități soft

  • Abilitatea de a interacționa cu toate tipurile de utilizatori și părți interesate: dezvoltatori seniori cu înaltă tehnică, ingineri DevOps, analiști de automatizare și QA, furnizori terți, management la toate nivelurile
  • Abil în adaptarea stilului de comunicare la public - capabil să transmită informații tehnice
  • Gândire critică solidă – deținerea unei opinii și capacitatea de a o susține cu argumente convingătoare

Alte calificari

  • BSc în Informatică și 3+ ani de experiență SAU 5+ ani de experiență relevantă într-un rol de operațiuni tehnice sau de inginerie de aplicații

Frumos de avut: arhitect certificat pe orice platformă cloud importantă

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Electronic Arts (EA) pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Electronic Arts (EA) pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Electronic Arts (EA) locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?