Senior Software Architect

La Broadridge, am construit o cultură în care obiectivul cel mai înalt este să îi dăm pe ceilalți să realizeze mai mult. Dacă ești pasionat să-ți dezvolți cariera, în timp ce îi ajuți pe alții pe parcurs, alătură-te echipei Broadridge.

Prezentare generală a rolului

Echipa de arhitectură conduce transformarea tehnologiei Broadridge de la o aplicație monolitică moștenită (Frontend: C# Winform/WPF, Backend: Java) la o abordare mai scalabilă (React, Typescript, Web, Cloud Based, Distributed Application).

În acest context, căutăm un profil puternic care a participat deja la un proiect de migrație ca acesta.

Dacă ești un arhitect software sau un dezvoltator fullstack și vrei să treci la următorul nivel, acest job este pentru tine.

Responsabilitati

Veți conduce transformarea de la .NET Winform/WPF la aplicația bazată pe React în mai multe echipe și, de asemenea, veți implementa serviciul principal de backend în java pentru a servi front-end.

Migrarea se va concentra pe definirea API-urilor gRPC între backend și front-end, va implica, de asemenea, fundamentul UI și Design System de la stiva moștenită la UI bazat pe reacție folosind Storybook & Chromatic.

Veți avea responsabilitatea de a conduce primii primii. Acei adoptatori vor trebui să pună la punct baza Web și API pentru ca alte echipe să o utilizeze.

Profilul tau
  • Împuternicire și responsabilitate
  • Spirit de echipă, construirea de relații, responsabilitate colectivă
  • Abilități de comunicare orală și scrisă, inclusiv capacitatea de a explica soluțiile tehnologice în termeni de afaceri, de a stabili relații și de a convinge pe alții
  • Experiență puternică în React, gRPC și lanțul de instrumente web (Webpack, npm, gradle)
  • Cunoștințe solide despre cele mai bune practici ale UI și API web pentru a ajuta echipa să avanseze în direcția corectă
  • Obișnuit cu abordarea Agile: Pentru a migra cu succes platforma noastră moștenită, abordarea este de a migra componentă cu componentă, echipă cu echipă
  • Minim 5 ani în dezvoltare web

Stiva tehnologică
  • Limbaj: Java Script, Typescript, HTML5, CSS
  • Biblioteci și cadre: React, Material-UI
  • Instrumente de design: Figma, Storybook, cromatic
  • Instrumente: Webpack, Gradle, npm
  • Colaborarea codului: Gerrit, Gitlab și Jenkins
  • Management de proiect și cunoștințe: JIRA, Google Docs
  • Comunicare: Slack, Zoom
  • Altele: gRPC, Micro Front-End

Ceea ce oferim:
  • Salariu competitiv si beneficii
  • Acces ușor la munca de la distanță și organizare foarte flexibilă a muncii
  • Mediu de lucru prietenos
  • Oportunitatea de a lucra cu o echipă internațională pasionată, cu experiențe tehnice și științifice înalte

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Broadridge pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Broadridge pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Broadridge locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?