Senior Software Developer for Smart Mobility (Iasi)

Descrierea companiei

Oferim produse pentru mobilitate conectată, software, servicii și soluții end-to-end pentru noile concepte de mobilitate. Ne adaptăm în mod continuu soluțiile la nevoile clienților noștri, astfel încât dezvoltăm sisteme modulare extrem de flexibile pentru o integrare convenabilă și individuală a sistemului.

Descrierea postului

Alăturați-vă unei echipe foarte motivate și dinamice pentru a dezvolta aplicații avansate pentru funcționarea vehiculului.

Vrei să fii dezvoltator de software senior pentru mobilitatea inteligentă?

Acestea ar trebui să vă trezească interesul:

› Proiectarea arhitecturii software de aplicație împreună cu echipa de arhitectură;

› Implementarea caracteristicilor Software folosind limbaje de programare C/C++;

› Acționând ca interfață expert tehnic față de clienții noștri;

› Asigurarea conducerii tehnice pentru echipa de dezvoltare software.

Calificări

Puteți fi o potrivire perfectă cu echipa noastră dacă aveți:

› Licență în informatică, matematică, inginerie electrică sau o calificare similară;

› Abilități excelente de programare C/C++;

› Experiență relevantă în dezvoltare software (domeniul auto constituie un avantaj);

› Înțelegerea avansată a sistemelor încorporate;

› Bună înțelegere a arhitecturii generale a vehiculului;

› Experiență în procese, metode și instrumente în domeniul ingineriei cerințelor constituie un avantaj;

› Abilități puternice de analiză și organizare;

› Independent și orientat către rezultate;

> Abilitati excelente de comunicare;

› Abilități excelente de prezentare și moderare;

› Cunoștințe avansate de limba engleză.

Ceea ce oferim:
  • Salarii competitive (pe baza performanței) și beneficii;
  • Sănătate și bunăstare (Asigurări de viață, Asigurări private de sănătate și dentare, activități sportive etc.);
  • Program de integrare într-o echipă profesionistă, tânără și dinamică;
  • Un mentor pentru perioada de integrare;
  • Oportunități de dezvoltare profesională (în zona tehnică și managerială);
  • Stabilitate;
  • Mediu internațional de muncă și oportunități de călătorie;
  • Lucru hibrid;
  • Muncă mobilă transfrontalieră în UE conform reglementărilor interne.

Informații suplimentare

Sunteți gata să conduceți cu Continental? Fă primul pas și completează aplicația online.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Continental pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Continental pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Continental locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?