Senior Software Engineer Full-Stack

Afacerea Enablon , parte a Wolters Kluwer , este un furnizor lider de soluții software integrate pentru Risc și Conformitate, Inginerie și Operațiuni și EHSQ și Sustenabilitate.

O afacere Wolters Kluwer din 2016, Enablon este cel mai important furnizor mondial de software pentru durabilitate, EHS și management al riscurilor. Misiunea noastră este de a permite companiei durabile, iar obiectivele noastre sunt de a ne ajuta clienții să opereze în siguranță, să reducă riscurile și să prospere. Sediul nostru global și principalele divizii de cercetare și dezvoltare sunt situate în Paris (Bois-Colombes), cu sediul central în America de Nord în Chicago și alte birouri în Houston, Londra, Madrid și Montreal. Echipele noastre din Cluj-Napoca vor adăuga valoare produsului nostru cheie Control of Work și sistemului One Vision Design.

Suntem o afacere internațională în creștere rapidă, cu peste un milion de utilizatori, în peste 1.000 de companii.

Avansați-vă cariera cu Wolters Kluwer și deveniți parte din Centrul nostru de cercetare și dezvoltare!

Produse

Unul dintre produsele cheie din spațiul ORM este Controlul muncii. Este o aplicație web care permite crearea și gestionarea permiselor pentru a permite operațiuni riscante la un loc de muncă, cum ar fi o platformă petrolieră.

Servim clienți mari precum Shell, PepsiCo, QatarGaz, dar și clienți mai mici. Aplicația poate rula în Cloud dar și on premise. Suntem în proces de migrare completă la o soluție nativă Cloud, utilizând AWS.

Descrierea postului

Inginerii noștri seniori în software Full Stack lucrează îndeaproape cu arhitectul și liderul echipei pentru a implementa noi funcții, a elimina datoria tehnică și a implementa cele mai bune practici. Ei sunt la curent cu cele mai recente evoluții în ceea ce privește limbajul de codare, infrastructura ca cod, teste automate, dezvoltare continuă etc.

Responsabilitati

Contribuie ca inginer software la produsele din domeniu:

  • Evaluați oportunitățile de îmbunătățire a aplicațiilor și a proceselor și pregătiți documentația justificativă pentru a le împărtăși membrilor echipei și altor părți afectate
  • Respectați principiile de dezvoltare de înaltă calitate, oferind în același timp soluții la timp și la buget
  • Implementați caracteristici conform specificațiilor proprietarului produsului
  • Asigurați-vă că poveștile sunt în conformitate cu DoR și DoD
  • Contribuție solidă la implementarea caracteristicilor, forță motrice
  • Proces de dezvoltare în conformitate cu CI/CD, cât mai multă automatizare
  • Estimări de efort pentru funcții noi
  • Efectuează analize (radă-cauza) și rezolvă incidentele/bufele prin dezvoltarea unei soluții
  • Efectuează modificări structurale la codul și arhitectura produsului și soluției
  • Poate lua decizii privind standardele de codificare, împreună cu liderii echipei și arhitectul
  • Proiectează, execută și raportează dezvoltarea produselor din domeniu
  • Colaborați cu alți dezvoltatori de software, ingineri QA, proprietari de produse și arhitecți software pentru a planifica, proiecta, dezvolta, testa și întreține aplicații de afaceri
  • Asistență la colectarea și documentarea cerințelor utilizatorului, estimări și planuri de lucru
  • Proiectați și implementați caracteristici conform cazurilor de utilizare definite. Furnizați campanii de testare nefuncționale, raportați rezultatele, indicați zonele de îmbunătățire echipelor de inginerie
  • Depanarea defectelor și crearea soluției pentru a reduce conducta de întreținere
  • Examinați cererea de extragere a echipei și oferiți recomandări pentru a îmbunătăți calitatea codului și cele mai bune practici
  • Caracteristicile se dezvoltă la timp și la buget
  • Deține inițiativele tehnice ale unui produs, componentă mare sau modul, inclusiv. foaia de parcurs (tehnologică) și/sau conduce din punct de vedere tehnic dezvoltarea unui produs, componente sau modul
  • Lucrați în cadrul proceselor Agile

Calificări

  • Licențiat în Informatică, cu specialitate multiplă dezvoltare
  • Experiență relevantă ca dezvoltator de software care lucrează cu Java Script, .Net Core
  • E plăcut să avem tehnologii precum React Native, Docker, AWS/Azure, .Net
  • Experiență în deținerea/coproprierea aspectelor tehnice ale unei zone dintr-un produs, o componentă, un API public sau participă activ la o inițiativă la Enablon
  • Abilitatea de a lucra independent, menținând concentrarea asupra obținerii de rezultate optime, ca parte a unui efort de dezvoltare colaborativă. O persoană capabilă, cu o mentalitate constructivă, un jucător de echipă

Despre Wolters Kluwer

Wolters Kluwer (AEX: WKL) este un important furnizor global de informații, software și servicii pentru profesioniști. Deservim clienți din peste 180 de țări, activând prin patru divizii: Sănătate; Tax & Contabilitate; Guvernare, Risc și Conformitate; și Legal și de reglementare. Compania se angajează să ajute profesioniștii să îmbunătățească modul în care își desfășoară afacerile și să rezolve probleme complexe cu încredere într-o lume în continuă schimbare.

Wolters Kluwer a raportat venituri anuale în 2020 de 4,6 miliarde EUR, are peste 19.000 de angajați în întreaga lume și își menține operațiuni în peste 40 de țări. Compania are sediul în Alphen aan den Rijn, Olanda.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Wolters Kluwer pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Wolters Kluwer pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Wolters Kluwer locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?