Senior Software Engineer

Descrierea proiectului:

• Pentru un client din SUA/Marea Britanie, dezvoltăm aplicații pentru seria lor de comutare, atât pentru segmentele Layer 2, cât și Layer 3.

• Inginerul va face parte dintr-o echipă dinamică implicată în dezvoltarea tehnologiilor de ultimă oră de comutare

Responsabilitati:

• Dezvoltarea/Îmbunătățirea aplicațiilor noi pentru produsele clienților

• Oferirea de contribuții în definirea de noi funcții

• Portarea bazei de cod moștenit pe noi platforme hardware, pentru ca setul de caracteristici client să funcționeze pe acest nou hardware.

• Remedierea WI-urilor înregistrate în ciclul PV al fiecărei versiuni de software.

• Sustinerea. Remedierea erorilor clienților.

Descrierea aptitudinilor:

* Licență în Informatică sau domeniu conex

* Dezvoltator de software puternic de autogestionare/motivat

* Cel puțin 2 ani de experiență de lucru și cunoștințe de tehnologii C

* Bune abilități de comunicare scrisă și orală în limba engleză.

* Cel puțin 2 ani de experiență în muncă relevantă.

* Experiență cu mediile de dezvoltare *NIX (SO: UNIX, Linux)

* Programare C Linux

* Concepte de programare a sistemului Linux/Unix/spațiu utilizator: programare concomitentă, IPC, comunicare socket, multi-threading, în timp real.

* Cunoașterea/expunerea/la sisteme/programare încorporate.

* Abilități de rețea: Layer 2 (protocoale Ethernet): toate IEEE... 802.1Q, P, W, S, AD... ; Protocoale legate de nivelul 3/4: IPv4/v6, TCP, UDP etc

Abilități plăcute de a avea:

Expunere la depanare, care acceptă familia Marvell AlleyCat3/AC3 ASIC.

Scripting.

CV-ul se va prezenta in limba engleza.

Limbi :

Engleză: B2 Upper Intermediar Română: C2 Proficient

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Luxoft pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Luxoft locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?