Senior Software Engineer

Smartbox caută un inginer senior software back-end excepțional și pasionat, care să contribuie la succesul echipei IT din Dublin HQ. Veți face parte din team building-ul platformei de comerț electronic care va permite Smartbox să-și aducă online succesul în retail. Deci, dacă sunteți gata să acceptați o provocare masivă într-o companie în care puteți avea un impact semnificativ, vrem să auzim de la dvs.

Rol / Responsabilități:
· Contribuiți la diverse proiecte în cadrul echipei web, de la site-uri web, API-uri, remediere de erori, construirea de noi funcții și testare, toate în colaborare cu echipele noastre de produse.
· Ajută la îmbunătățirea proceselor și metodologiilor Agile/Lean pentru a asigura stabilitatea, performanța și îmbunătățirea continuă.
· Colaborați cu membrii altor departamente pentru a transforma platforma IT a Smartbox într-o platformă SOA de ultimă generație.
· Oferiți conducere tehnică și mentoriți alți membri ai echipei într-un mediu foarte colaborativ
· Dezvoltați funcții noi
· Dezvoltați îmbunătățiri ale platformei
· Îmbunătățiți securitatea platformei
· Participați la crearea arhitecturii sistemului nostru
· Participați la întreținerea sistemelor noastre
· Susțineți scrierea codului dvs. Testare de unitate/integrare/API/contract
· Rezolvați problemele și asigurați-vă că soluțiile funcționează prin testare automată
· Participați la revizuiri regulate de cod și la activități de schimb de cunoștințe în echipă
· Participați zilnic la ceremonii agile
· Conduceți lansarea codurilor
· Monitorizați verificarea stării de sănătate a sistemelor

Profil:
· Sunteți un dezvoltator web cu experiență, cu cel puțin 4-6 ani de experiență în industrie, vorbiți PHP mai bine decât limba maternă și îl iubești la fel de mult pe cât îl urăști.
· Aveți o experiență vastă cu cadrele Symfony/Laravel/Zend/Laminas și ați lucrat la construirea de interfețe pentru a oferi clienților dumneavoastră SaaS de încredere.
· Înțelegeți că software-ul trebuie testat corespunzător; credeți că crearea unei teste automate adecvate este parte a dezvoltării. Termenii TDD, BDD, unitate/contract/API/teste de integrare vă sunt familiari; majoritatea fac parte din ziua ta de zi cu zi.
· Aveți o înțelegere profundă a ciclului de viață al dezvoltării software și cunoștințe extinse despre baze de date relaționale precum MySQL, soluții de așteptare precum RabbitMQ, stocare în memorie a structurii de date precum Redis, execuție software sincronizată și asincronă cum să gestionați traficul mare.

Abilități:
· Ești un bun comunicator și o persoană optimistă; acolo unde alții văd probleme, tu vezi oportunități.
· Lupți pentru ideile tale dând un raționament adecvat, dar asculți și părerea altora (și ții cont de ea).
· Ești un jucător de echipă și îți place să-ți împărtășești cunoștințele cu colegii tăi.
· Te provoci în fiecare zi să îmbunătățești lucrurile; încerci întotdeauna să găsești o scuză pentru a folosi o tehnologie sau un instrument nou.
· Îți place să te distrezi la locul de muncă, așa că te străduiești să creezi o atmosferă pozitivă.
· Puncte bonus dacă sunteți expert Symfony

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Smartbox Group pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Smartbox Group pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Smartbox Group locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?