Senior Technical Writer (SaaS Ecommerce)

Dacă faci cumpărături online, sunt șanse să fi interacționat deja cu unul dintre numeroasele site-uri web construite pe platforma noastră. MerchantPro este principala platformă SaaS eCommerce din România, cu misiunea de a ajuta mărcile de toate dimensiunile să obțină o creștere durabilă în comerțul electronic.

Căutăm un scriitor tehnic cu experiență care să-și asume întreaga responsabilitate pentru crearea textului interfeței cu utilizatorul, a bazei de cunoștințe / documentației legate de produs și a documentației API (română și engleză).

Responsabilitati cheie :

Produceți documentație clară, ușor de citit și consecvent și conținut de suport, pentru interfețele și platforma utilizatorului final;

Produceți documentație pentru dezvoltatori API;

Scrieți text concis și utilizabil în interfața de utilizare și asigurați-vă denumirea consecventă a atributelor pentru caracteristicile tehnice;

Contribuția la deciziile care au impact și deveniți expert în materie pentru domeniile în care lucrați;

Produceți capturi de ecran consistente și alte materiale de vizualizare;

Lucrul îndeaproape cu echipa de marketing, UI/UX și de asistență;

Învățați noi abilități și împărtășiți-le cu ceilalți.

Cerinte :

Experiență de scriere tehnică dovedită pentru comerțul electronic și industria software;

Abilitatea de a înțelege nevoile diferite ale diferitelor audiențe;

Limba engleză fluent și capacitatea de a scrie în mod consecvent și concis, în conformitate cu un ghid de stil;

Abilitatea de a scrie text ușor de citit, fluent în limba engleză simplă și capacitatea de a organiza conținutul în mod clar;

Abilitatea de a înțelege fluxuri complexe uneori sau informații tehnice și de a le putea explica clar și simplu;

Ce oferim :

Lucrați la tehnologii și produse excelente;

Să fii membru al unei echipe tehnice grozave și foarte bine informate;

Echilibrul viața profesională - 23 de zile de concediu plătit în creștere la fiecare 2 ani;

Bucurați-vă de un salariu competitiv, precum și de asigurare medicală;

Acest rol se va baza pe o capacitate de lucru hibridă/la distanță și susținem pe deplin aranjamentele flexibile de lucru.

Despre MerchantPro :

Fondată în 2004, MerchantPro alimentează întreprinderile mici și mijlocii din Europa cu platforma sa de comerț electronic bazată pe cloud. Platforma sa inteligentă și scalabilă îi ajută pe comercianți să vândă pe mai multe canale, să gestioneze operațiunile, să interacționeze cu consumatorii și să își dezvolte afacerea.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la MerchantPro pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la MerchantPro pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are MerchantPro locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?