Senior Test Automation Engineer

Biroul nostru din Brasov este in crestere si dorim ca tu sa faci parte din echipa noastra!

Cerner caută persoane care sunt interesate să lucreze la intersecția dintre sănătate și tehnologie. La Cerner, ne construim continuu pe baza noastră de soluții inteligente pentru industria sănătății. Tehnologiile noastre conectează oameni și sisteme la peste 18.000 de unități din întreaga lume, iar gama noastră largă de servicii sprijină nevoile clinice, financiare și operaționale ale organizațiilor de orice dimensiune. Valorificați-vă experiența și alăturați-vă misiunii noastre explorând oportunitățile noastre de carieră.

În calitate de inginer senior de automatizare a testelor, veți lucra în echipa de interoperabilitate pentru soluția noastră ishmed.

ishmed este o platformă lider EHR cu o bază instalată în 37 de țări și peste 400.000 de utilizatori în fiecare zi.

Echipa multinațională de interoperabilitate lucrează la o nouă soluție care abordează provocările interoperabilității pentru a facilita fluxul liber de informații în continuumul îngrijirii și pentru a reduce sarcina îngrijitorilor.

Veți lucra cu proprietarii de produse și echipa de dezvoltare pentru a proiecta și dezvolta teste API automate pentru soluția noastră. În plus, sunteți responsabil să pregătiți și să executați certificări pentru interoperabilitate și cerințele de reglementare, furnizate de organizații de top precum HL7 International, IHE sau agenții de e-sănătate precum German Gematik.

Mediu de lucru

Hibrid sau la distanță

Această poziție oferă un mediu de lucru hibrid sau la distanță. Adică, dacă locuiți într-o zonă metropolitană a unui birou Cerner, veți împărți timpul de lucru între un birou Cerner și la distanță. Dacă nu vă aflați într-o zonă metropolitană a unui birou Cerner, puteți locui și lucra în locația dvs. geografică actuală și puteți lucra în principal la distanță. #La distanta

Calificări Calificări de bază:
  • Diplomă de licență în informatică, inginerie informatică, inginerie software, sisteme informaționale sau un domeniu similar sau 4 ani de experiență de lucru relevantă:
  • Plus 2 ani de experiență/studii superioare, inclusiv:
    • Cel puțin 2 ani de experiență de lucru în testarea software-ului și/sau asigurarea calității software-ului.
Calificări preferate :
  • Experienta in:
    • Testare automată cu Java și JUnit
    • Testare manuală
    • Proiectarea scripturilor de testare
  • Certificare ISTQB Agile Tester sau experiență de lucru echivalentă
  • Testare de conformitate pentru IHE cu familia de instrumente Gazelle
  • Testare de conformitate pentru HL7® FHIR®
Asteptari :

  • Doresc să lucreze ore suplimentare sau neregulate, după cum este necesar și permis de reglementările locale;
  • Lucrați în conformitate cu politicile și procedurile de securitate corporative și organizaționale, înțelegeți rolul personal în protejarea activelor corporative și ale clienților și luați măsurile adecvate pentru a preveni și raporta orice compromisuri de securitate în domeniul de aplicare al poziției;
  • Îndepliniți alte responsabilități așa cum sunt atribuite.
Rezumatul beneficiilor:

  • Mediu de lucru internațional (birouri în +25 de țări);
  • Evaluarea anuală a salariului și compensarea în funcție de performanță;
  • Asigurare privată de sănătate și plan de pensie;
  • Oportunitatea de a călători în străinătate însoțită de asigurare de călătorie, medicală și de viață;
  • Rambursare pentru activități sportive și pentru ochelari.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Cerner Corporation pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Cerner Corporation pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Cerner Corporation locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?