Senior Web Developer

Rol: Dezvoltatorul web va dezvolta, întreține și testa aplicații web, oferind produse excelente și satisfacând nevoile afacerii.

Responsabilitati:

  • Dezvoltați, mențineți și testați aplicații web bazate pe tehnologii PHP, HTML, JavaScript, CSS, AJAX, JQuery, MySQL, PLSQL;
  • Dezvoltați, mențineți și testați servicii web folosind o arie largă de tehnologii precum XML, REST, API, inclusiv EDI;
  • Experiență cu cel puțin un cadru bazat pe PHP. Este o experiență în cadrul Laravel în plus;
  • Furnizați documentație tehnică și furnizați aplicații de înaltă calitate bazate pe standardele IT și cerințele de afaceri;
  • Interacționați cu clienții interni pentru a determina specificațiile detaliate pentru fiecare cerință dată pentru dezvoltare și pentru a găsi cea mai bună soluție.

Cerințe:

  • Experienta de minim 3 ani in dezvoltarea de aplicatii web;
  • Bune abilități PHP;
  • Cunoașterea modelelor de design;
  • Bună înțelegere a principiilor POO;
  • Experiență în proiectarea și lucrul cu API-uri (REST);
  • Experiență în lucrul cu framework-uri PHP moderne: Symfony, Laravel etc.;
  • Experiență în utilizarea practicilor moderne de dezvoltare: CI/CD, microservicii, containere;
  • Experiență cu testarea unitară și alte fațete de testare automată;
  • Familiaritate cu testarea și depanarea dezvoltatorilor;
  • Familiaritate cu arhitectura microserviciilor și serviciile API RESTful;
  • Experiență cu MySQL sau optimizarea bazelor de date echivalente.

Stack de tehnologie:

  • PHP >= / NodeJs
  • Laravel / Lumen / reactJs
  • Docher
  • Arhitecturi moderne de microservicii

Noi oferim:

  • Mediu de lucru profesionist și prietenos;
  • Programe de dezvoltare profesională;
  • Servicii medicale private;
  • Asigurare de viata;
  • Card de fidelitate cu reduceri speciale in Farmaciile Help Net;
  • Reduceri bazate pe parteneriate cu furnizorii de servicii/produse.

  • Întrebări frecvente

    • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Help Net Farma pe Angajat.ro?

    • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Help Net Farma pe Angajat.ro?

    • Pe ce poziții are Help Net Farma locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?