Senior(Staff) Software Engineer - KYC

Binance este compania globală de blockchain din spatele celui mai mare schimb de active digitale din lume prin volumul de tranzacționare și utilizatori, având o misiune mai mare de a accelera adoptarea criptomonedelor și de a crește libertatea banilor.

Dorești să faci parte din cea mai influentă companie din industria blockchain și să contribui la revoluția cripto-monedei care schimbă lumea?

Alăturându-vă acestei echipe, veți lucra la unul dintre produsele noastre remarcabile - KYC, cu misiunea de a permite și califica mai multe persoane la nivel global să înceapă să utilizeze tranzacționarea Binance. La Binance punem utilizatorii pe primul loc, exersăm cele mai bune practici de dezvoltare software și prețuim atât libertatea, cât și colaborarea la locul de muncă.

Responsabilitati

  • Proiectați, construiți și mențineți cod Java eficient, reutilizabil și de încredere
  • Examinați, testați și verificați codul pentru respectarea standardelor de calitate și securitate
  • Asigurați cea mai bună performanță posibilă, calitate și capacitate de răspuns a aplicațiilor
  • Identificați blocajele și erorile și găsiți soluții la aceste probleme
  • Ajută la menținerea calității și organizării codului
  • Identificați, înregistrați și rezolvați problemele de conformitate
  • Colaborarea cu alte departamente pe anumite proiecte și proiecte speciale de conformitate, dacă este necesar

Cerințe

  • 5+ ani de experiență cu ciclul de viață complet al dezvoltării de proiecte pentru aplicații Java
  • Abilități puternice în Core Java, tehnologii Java de pe server și cadre Spring
  • Experiență de reglare a performanței pe JVM, SQL, RPC etc
  • Experiență vastă în proiectarea software, arhitectură, integrarea dezvoltării
  • Cunoștințe solide despre modele de procesare a evenimentelor, multi-threading, model de integrare întreprindere, serviciu web și REST
  • Excelente abilități de comunicare, capacitatea de a prezenta informații complexe într-o manieră clară și concisă
  • Rezolvarea creativă a problemelor, soluții simplificate pentru probleme complexe
  • Abilitatea de a supraveghea și îndruma dezvoltatorii juniori din echipă
  • Bonus pentru diplome în: Informatică, Inginerie informatică sau Inginerie software

Lucrează la Binance

  • Fă ceva semnificativ; Fiți parte din viitorul tehnologiei financiare și compania nr.1 în industrie
  • Probleme de afaceri cu mișcare rapidă, provocatoare și unice
  • Mediu de lucru internațional și organizare uniformă
  • Oportunități mari de dezvoltare a carierei într-o companie în creștere
  • Posibilitate de relocare și transferuri internaționale la jumătatea carierei
  • Salariu competitiv
  • Program de lucru flexibil, ținută de lucru casual

Prin trimiterea unei cereri de angajare, confirmați că ați citit și sunteți de acord cu Notificarea noastră privind confidențialitatea candidaților .

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Binance pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Binance pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Binance locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?