Servant pompier - Fabrica de Ciment Medgidia

CRH Romania recruteaza servant pompier  pentru fabrica din Medgidia.

Candidatul ideal:

  • Domiciliu: Medgidia  și imprejurimi;
  • Experienta: > 3 ani;
  • Studii: medii (liceu sau scoala profesional) cu profil tehnic mecanic si atestat servant pompier;
  • Permis de conducere: categorii B, C, E;
  • Curs de prim ajutor;
  • Orientare catre respectarea normelor de securitate si sanatate in munca, precum si a celor tehnice;
  • Seriozitate, initiativa, disciplina, abilitati de comunicare si lucru in echipa;
  • Cunostiinte de baza in domeniul mecanic
  • Dorinta de munca si capacitate de a efectua efort sustinut.

Descrierea postului:

  • Prevenirea producerii unor situaţii de urgenţă;
  • Indrumare şi control al modului de aplicare a masurilor de prevenire, în sectoarele de activitate ale fabricii.
  • Tip contract: permanent

 Responsabilitati:

  • Activitati de Prevenire a incendiilor;
  • Activitatea de intretinere a stingatoarelor PSI si hidrantilor;
  • Intretinere autospeciala, materiale si accesorii;
  • Stingerea incendiilor;
  • Acordă primul ajutor medical ranitilor corect si realizeaza manevre de resuscitare;
  • Pregatirea pompierilor voluntari ai uzinei si ai firmelor contractante cu activitate permanenta in fabrica;
  • Conduce/utilizeaza masina si echipamentul din dotare in vederea stingerii incendiilor sau a evitarii acestora.

Oferta:

  • Mediu profesionist de invatare si dezvoltare;
  • Beneficii financiare si non financiare;
  • Reducere pentru masa la cantina din incinta fabricii;
  • Transport asigurat pentru cei din alte localitati.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la CRH Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la CRH Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are CRH Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?