Service Engineer

Sandvik Romania recruteaza un

Inginer Service

PASIONAT DE TEHNOLOGII IN INDUSTRIA MATERIALELOR SI PRICEPUT SA INTERACTIONEZI CU OAMENII?

TE APRECIEM PENTRU ACESTEA!

Sandvik Rock Processing Solutions este o companie globala de top in domeniul furnizarii de echipamente, scule, service si solutii tehnice pentru industria de constructii. Gama noastra acopera solutiile pentru extragerea si procesarea rocilor in cariere de piatra. Sandvik Rock Processing Solutions este o linie de business a grupului Sandvik, companie inregistrata la bursa din Suedia.

Descrierea postului

Ca si Inginer de Service, locat in regiunea Transilvania vei ajuta companiile din zona cu informatii si solutii tehnice, pe baza portofoliului de produse Sandvik.

Responsabilitati:

Vei mentine o legatura constanta cu firmele client, prin vizite la sediul acestora si telefonic;

Vei afla si intelege nevoile tehnologice ale clientilor;

Vei promova produsele Sandvik potrivite cerintelor tehnice ale clientilor;

Vei oferi informatii promte si relevante;

Vei superviza finalizarea ofertelor si receptionarea produselor, prin colaborarea cu restul echipei;

Vei pregati rapoarte de activitate;

Vei participa la evenimente de promovare.

Rolul este subordonat managerului de Vanzari din Romania si interactioneaza cu colegii din Service si Suport Vanzari.

Profilul postului

Ai studii de inginerie (mecanica, constructii si instalatii, constructii de masini, industriala sau ingineria materialelor).

Ai o experienta de lucru de minim 3 ani cu procesele tehnologice din Industria materialelor de constructii.

Experiență de lucru in domeniul echipamentelor industriale este un plus.Orientarea către client. Comunicare eficientă pentru a identifica nevoile clienților. Stabileste prioritățile de lucru. Ai cunostinte de limba engleza ce iti permit interactiunea cu colegi straini si intelegerea unor indicatii tehnice scrise.

Esti organizat si proactiv. Permisul categoria B .Esti dispus la deplasari . Activitatea presupune o mobilitate de 90% din timp și acoperă clienții din toata Romania cu focus pe zona Transilvania. Te vei descurca in post daca îți place sa înveți, ești motivat sa găsești soluții, îți place sa fii autonom si ai încredere in a lua decizii de ordin tehnic. E important sa înțelegi ca ești parte dintr-o echipa.

Beneficii

Oferim un pachet competitiv, cu salariu fix si diverse beneficii (bonus anual, prima de vacanta, acoperire medicala, etc).

Vei primi masina de serviciu, smartphone si laptop ca instrumente de lucru.

In perioada initiala vei beneficia de programe de pregatire.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Sandvik pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Sandvik pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Sandvik locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?