Service Technician_Entry Level

Vestas Wind System este lider mondial în industria și tehnologiile eoliene care acoperă 5 continente și explorează o nouă zonă geografică în energia verde. Suntem responsabili pentru vânzările, instalarea și service-ul parcurilor eoliene din întreaga lume.

Service > Global Service Operations, Quality & HSE > GOS, Tehnicieni-RO

Noi GOS avem oportunitatea de a păstra și îmbunătăți noile tehnologii și noi modele de turbine care necesită cele mai bune cunoștințe și abilități ale profesioniștilor de încredere pentru a urmări să fie unitatea de afaceri performantă numărul 1 din Vestas și ne propunem să facem din Vestas cel mai bun loc de muncă. .

Responsabilitati

  • Sprijin pe piețele consolidate și în evoluție, unde cerințele de afaceri au evidențiat nevoia de experți în suport operațional și de teren în tehnologiile existente și noi ale turbinelor Vestas și Non-Vestas
  • Oferiți nivelurile necesare de asistență care să susțină baza noastră de clienți acum globală
  • Asistență în solicitări operaționale și de teren complexe din partea organizațiilor de servicii locale
  • Supraveghere
  • expertiza tehnica
  • Instruire pe teren și sprijin local de organizare a serviciilor în configurarea operațională

Calificări

  • Diploma tehnica (de preferinta mecanica sau electrica)
  • Cel puțin un an în organizarea Field Service în Turbine Vestas sau Non-Vestas
  • Abilități de comunicare
  • Spirit de echipă și dorinta de a lucra cu colegi de diferite naționalități și culturi
  • Fără restricții sau limitări de călătorie, timp de călătorie de până la 85%
  • Abilități de învățare rapidă și abilități de adaptare

Competențe

  • Pe listă un an în organizarea Field Service în Turbine Vestas sau Non-Vestas
  • Bune abilități în limba engleză - scris și vorbit
  • Spirit de echipă și dorinta de a lucra cu diferite naționalități și culturi ale colegilor
  • Fără restricții sau limitări de călătorie

Ceea ce oferim

Suntem o echipă de colegi calificați și dedicați, care sunt cu toții entuziaști de energia eoliană. Veți avea oportunitatea de a dezvolta o carieră într-o industrie foarte interesantă într-o companie globală.

Veți avea oportunitatea inovatoare de a îndeplini sarcini speciale și de a face parte din cele mai noi tehnologii Wind de la Vestas, făcându-vă un specialist Vestas.

informatii suplimentare

Vă rugăm să rețineți: ne modificăm sau retragem locurile de muncă și ne rezervăm dreptul de a face acest lucru în orice moment, inclusiv înainte de data de închidere anunțată. Vă rugăm să fiți sfătuit să aplicați până pe 28.02.2023 sau înainte.

Despre Vestas

Vestas este partenerul global al industriei energetice pentru soluții de energie durabilă. Suntem specializați în proiectarea, fabricarea, instalarea și întreținerea turbinelor eoliene, atât onshore, cât și offshore.

Pe tot globul, am instalat mai multă energie eoliană decât oricine altcineva. Ne considerăm pionieri în industrie, deoarece ne propunem în mod continuu să proiectăm noi soluții și tehnologii pentru a crea un viitor mai durabil pentru noi toți. Cu peste 145 GW de energie eoliană instalată în întreaga lume și peste 40 de ani de experiență în energia eoliană, avem un istoric de neegalat care demonstrează expertiza noastră în domeniu.

Cu 29.000 de angajați la nivel global, suntem o echipă diversă unită de un obiectiv comun: de a alimenta soluția - astăzi, mâine și departe în viitor.

Vestas promovează o forță de muncă diversă care îmbrățișează toate identitățile sociale și este lipsită de orice discriminare. Ne angajăm să creăm și să susținem un mediu care recunoaște și recoltează diferite experiențe, abilități și perspective. De asemenea, ne propunem să oferim tuturor acces egal la șanse.

Pentru a afla mai multe despre compania noastră și viața la Vestas, vă invităm să vizitați site-ul nostru la www.vestas.com și să ne urmăriți pe canalele noastre de socializare. De asemenea, vă încurajăm să vă alăturați Universului nostru de talente pentru a primi notificări despre postări noi și relevante.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Vestas pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Vestas pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Vestas locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?