Service Technician

Descrierea jobului

- Imbina activitati de birou cat si de teren

- Vizite la clienti periodice sau la solicitarea acestora pentru verificarea sistemelor in functiune.

- Cunoastere si studiu continuu asupra produselor cat si a caracteristicilor tehnice ale acestora.

- Testarea, simularea si reproducerea evenimentelor detectate sau semnalate de clienti

- Identificarea evenimentului aparut, documentarea, urmarirea rezolvarii lui, re-testare

- Punerea in functiune si training a sistemelor livrate catre clienti.

Candidatul Ideal:

- Capabil sa execute activitati de instalare, configurare, punere în funcţiune, suport tehnic, instruire si mentenanţă pe care MBTechnology le derulează in tara si strainatate.

- Studii tehnice medii sau superioare

- Experienta profesionala de minim 1 ani de zile in domeniul electric, electronic, service echipamente IT

- Cunostinte teoretice si practice in domeniul electronicii, mecanicii, calculatoarelor si al retelelor de calculatoare - nivel mediu

- Cunostinte de limba engleza la nivel mediu

- Cunostinte in domeniul sistemelor de supraveghere video

- Bune abilitati de comunicare, exprimare clara, personalitate deschisa

- Responsabilitate, mod riguros de organizare a propriei activitati, rabdare, meticulozitate, dinamism, spirit de echipa, vigoare, rezistenta la stres si program prelungit, disponibilitate pentru munca de teren

- Inclinatii spre invatarea de noi tehnologii si produse

- Carnet de conducere auto categoria B (experienta minim 1 an);

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la MB Technology pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la MB Technology pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are MB Technology locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?