Services Engineer

Rezumatul descrierea postului
Responsabil pentru clădirea de afișare și modelarea aplicațiilor SCADA și sisteme de alimentare și livrarea cu succes a funcțiilor atribuite pentru a îndeplini angajamentele corporative ale proiectului/produsului. Responsabilitățile includ: lucrul cu utilități electrice sau ISO (operatori de sistem independenți) și operatori de sisteme de transport și distribuție la modelare, specificații funcționale ale software-ului, proiectare, testare, integrare și livrare.

Descrierea postului

Responsabilități esențiale
  • Acționează ca membru al Centrului de Excelență Software, cu responsabilități în practicile de proiectare și dezvoltare de înaltă calitate.
  • Proiectează și construiește afișaje SLD și baze de date EMS în conformitate cu nevoile proiectului.
  • Înțelege nevoile și operațiunile clienților.
  • Lucrează cu clienții la implementarea ecranelor, migrarea modelului și conversia datelor în formatul necesar pentru aplicații avansate Power Systems și SCADA.
  • Oferă întreținerea funcționalității aplicației sistemelor de alimentare, modificări ale bazei de date, documentație și interfețe cu utilizatorul.
  • Colaborează cu ingineri de sistem/proiect, integratori, ingineri de sisteme de alimentare, manageri de livrare etc. pentru a implementa soluții care sunt aliniate cu direcția proiectului.
  • Se consultă cu liderii tehnici pentru a se asigura că sunt respectate liniile directoare de proiectare a sistemului legate de proiect.
  • Interacționează cu clienții pe probleme generale și specifice din domeniul de expertiză funcțională.

Calificări/Cerințe
Licență în Inginerie Electrică cu teză sau lucrări conexe în sistemele de alimentare.
Necesită trei (3) ani în domeniul software SCADA sau echivalent.

Caracteristicile dorite
  • Experiență profesională și/sau academică cu sisteme SCADA sau domeniul sistemelor de alimentare.
  • Cunoștințe solide de inginerie energetică.
  • Experiență cu baze de date relaționale. (Cunoștințe de preferat în baze de date pentru software SCADA sau Power Engineering)
  • Bună înțelegere a sistemelor de alimentare și/sau a sistemelor de management al energiei, cu accent pe modelarea aplicațiilor SCADA și aplicațiilor de alimentare
  • Cunoștințe și experiență cu practicile din industria de utilități electrice
  • Experiență cu software utilizat pentru proiectarea schemelor electrice.
  • Abilitatea de a vedea problemele de integrare și de a preveni impactul programului.
  • Abilități puternice de comunicare verbală, scrisă și interpersonală. Abilitatea de a scrie rapoarte și proceduri profesionale și tehnice.
  • Abilitatea de a lucra independent și de a fi automotivat.
  • Demonstrează un grad ridicat de integritate personală și profesională.
  • Abilitatea de a lucra eficient într-un mediu de echipă.
  • Capabil să se adapteze rapid și să găsească soluții la probleme neașteptate.
  • Capacitate de a învăța din mers și de a înțelege principiile prezentate în timpul antrenamentelor (formale sau informale), cu capacitatea de a le aplica în mod autonom într-o anumită sarcină.
  • Disponibilitatea călătoriei (20% din timp)

Beneficiile pe care le oferim
  • Proces de inducție puternic, o cultură de comunicare deschisă într-un mediu prietenos și cu colegi de echipă care susțin;
  • Program de lucru flexibil și o politică bine definită de lucru de la domiciliu;
  • Creșterea numărului de zile de vacanță, în funcție de experiența dvs. de lucru
  • Revizuire anuală, bazată pe performanță, a salariului;
  • Premii Impact pentru performanță remarcabilă;
  • Asigurare medicala privata pentru dumneavoastra, disponibila si pentru membrii familiei;
  • Tichete cadou pentru sarbatorile de Craciun si Paste;
  • Bonus de vacanță cu o plată anuală;
  • Beneficii pentru copii (cadouri pentru ocazii speciale, vouchere și evenimente);
  • tichete de masă zilnice;
  • Programe de dezvoltare și formare complet personalizate pe tot parcursul anului;
  • Concentrare puternică și oportunități reale de dezvoltare a carierei;
  • Abonament LinkedIn Learning și acces complet la baza de învățare a GE;
  • abonament Bookster;
  • Reducere corporativă la serviciile de fitness de clasă mondială;
  • Program de bunăstare cu mai multe evenimente axate pe un stil de viață sănătos, aplicații gratuite pentru a vă susține obiceiurile sănătoase și program gratuit de asistență pentru angajați, oferit de consilieri specializați

Când ne vom întoarce la birou
  • Vei lucra într-una dintre cele mai bune locații din oraș: clădirea de birouri Aviatorilor 8, în Piața Victoriei;
  • Zile de fructe la birou;
  • Loc de parcare subteran gratuit pentru angajati;
  • Petrecere de Crăciun (pentru că petreci din greu când muncești din greu);
  • Compensații financiare atractive pentru roluri care implică călătorii externe și misiuni la fața locului.

Informații suplimentare

Asistență pentru relocare oferită:
Nu

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la GE Digital pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la GE Digital pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are GE Digital locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?