SharePoint Administrator

Descrierea postului și rezumatul
Căutăm să creștem fabrica noastră digitală cu un expert în domeniu Sharepoint cu experiență, care ne va ajuta să oferim clienților noștri servicii de înaltă calitate.

Responsabilități și Îndatoriri
  • Gestionați mediul SharePoint existent (infrastructură și aplicații), de exemplu, depanați probleme, oferiți asistență, gestionați permisiunile, rulați și mențineți copii de rezervă, aplicați corecții de securitate etc.;
  • Configurați și personalizați site-urile SharePoint în funcție de cerințele afacerii și specificațiile definite;
  • Administrați infrastructura SharePoint, efectuați upgrade-uri ale platformei la cele mai recente versiuni de software, asigurați consolidarea poziției de securitate;
  • Efectuează monitorizări periodice și verificări de sănătate asupra platformei și a elementelor sale constitutive;
  • Raportare regulată către părțile interesate.

Calificări :
  • Demonstrează cunoștințe specifice despre funcția și structura Microsoft SharePoint;
  • Este competent în utilizarea serverelor Windows, Windows Powershell, managementul serverului SQL;
  • Familiaritate cu stiva de dezvoltare software precum .NET, C#, JavaScript;
  • Înțelegerea conceptelor de securitate a rețelelor și a informațiilor
  • Posedă abilități puternice de rezolvare a problemelor și de analiză;
  • Are capacitatea de a gândi creativ pentru a crea personalizări și utilizări pentru SharePoint;
  • Cu minte deschisă, condus de sine, dornic să învețe noi tehnologii și să pună în practică cunoștințele nou dobândite;
  • Abilități excepționale de colaborare și comunicare;
  • Cunoștințe practice de limba engleză (scris și vorbit).

Motive pentru a fi colegul nostru
  • Creștere continuă într-un mediu de lucru pozitiv și multicultural;
  • Avem grijă să vă ajutăm să dobândiți abilități, cunoștințe și experiență, alături de specialiști cu înaltă comercializare;
  • Oportunitatea de a lucra la proiecte regionale sau globale complexe din mai multe discipline - IT, Finanțe, Resurse Umane, Achiziții, Contabilitate etc;
  • Se preferă modelul de lucru hibrid.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la PwC Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la PwC Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are PwC Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?