Shop Manager/Director Magazin

Colegul ideal vine cu:

Experienta anterioara intr-un magazin de produse cosmetice;
Experienta anterioara pe o pozitie similara minim 1 an;
Excelente abilitati de comunicare si conducere;
Abilitatea de a motiva echipa si de a stabili relatii pozitive;
Orientare catre rezultate si client;
Excelente abilitati de negociere;
Organizare a timpului ;
Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu (scris si vorbit).

Responsabilitati:

• Se asigura de imaginea magazinului, conform standardelor marcii ;
• Coordoneaza intreaga activitate in cadrul magazinului;
• Conduce echipa catre indeplinirea obiectivelor stabilite de conducere;
• Stabileste obiectivele pentru echipa ce o reprezinta;
• Contribuie la recrutarea, instruirea, evaluarea si motivarea membrilor din cadrul echipei;
• Se ocupa de diferite probleme ale clientilor si mentine in permanenta, un grad ridicat de satisfactie al acestora, conform standardelor marcii;
• Monitorizeaza performantele echipei si propune recompense/bonusuri;
• Organizeaza si coordoneaza activitatile personalului din subordine.

Ce oferim?

Acces la formare profesionala de specialitate;
Mediu de lucru placut;
Schema de bonusare atractiva pentru intreaga echipa;
Oportunitati de dezvoltare in cariera.

Cine suntem noi?

Grupul Rocher este lider mondial in productia si distributia de cosmetice pe baza de plante iar Yves Rocher Romania este unic importator in tara noastra al produselor marca Yves Rocher. Avand drept misiune principala satisfactia clientului, compania incearca si reuseste cu succes sa ofere produse de foarte buna calitate, inscriindu-se intre brand-urile de prestigiu pe piata cosmeticelor. Compania investeste constant in produsele sale, cu intentia declarata de a se adapta rapid la schimbarile care intervin pe piata si de a satisface eficient nevoile din ce in ce mai sofisticate ale clientilor.
Yves Rocher Romania este o companie cu patru canale de vanzari: retail, online, vanzarea prin corespondenta si vanzarea directa, fiind singura filiala a Grupului Rocher in care sunt prezente toate cele patru canale de vanzari ale brandului Yves Rocher.
Suntem aproximativ 280 de colegi in echipa Yves Rocher Romania, iar departamentul Retail numara 45 magazine la nivelul intregii tari.
Ne caracterizeaza ca valori respectul, implicarea, determinarea si pasiunea de a duce mai departe viziunea D-lui Yves Rocher, credinta in puterea produselor naturale si respectul fata de natura si frumusetea femeii.
Suntem o echipa ambitioasa, cu obiective inalte si dorinta de a le atinge!

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Yves Rocher Romania pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Yves Rocher Romania pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Yves Rocher Romania locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?