Site Reliability Engineer

Estée Lauder Companies (ELC) Inc. este o companie Fortune 500, producător multinațional și distribuitor de produse de prestigiu pentru îngrijirea pielii, machiaj, parfum și păr, cu sediul în New York City. În calitate de lider global în frumusețe de prestigiu, atingem peste jumătate de miliard de consumatori pe an. Compania deține un portofoliu divers de mărci, distribuite la nivel internațional prin comerț digital și canale de retail.

Companiile Estee Lauder caută un inginer pentru fiabilitatea site-ului în cadrul organizației Global Cloud Platform. Această poziție este responsabilă pentru disponibilitatea, latența, performanța, planificarea capacității și sănătatea generală a uneia dintre aplicațiile critice implementate pe Cloud.

Veți crea o punte între echipele de dezvoltare și operațiuni, valorificând o mentalitate de software/dezvoltare pentru a îndeplini sarcinile tradiționale de administrare a sistemelor. De asemenea, veți colabora cu echipe de Cloud Engineering, Managed Services, AppDev, Enterprise Architecture, Infrastructură, Networking și Securitate pentru a asigura livrarea, testarea, monitorizarea și sănătatea mediului eficient prin automatizare, utilizând o gamă largă de instrumente.

Sunteți pasionat de tehnologia care va permite transformarea afacerii și cultura inginerească și aveți o experiență semnificativă în dinamizarea și coordonarea organizațiilor tehnologice în mai multe locații.

Calificări

Competențe tehnice
  • Experiență cu întregul ciclu de viață al dezvoltării aplicațiilor, proiectarea și depanarea sistemelor la scară largă, în timp real
  • Experiență cu platforme Public Cloud (Azure, AWS etc.)
  • Abilitatea de a scrie scripturi sau a programa în una sau mai multe limbi (de exemplu, Python, GoLang)
  • Experiență în implementarea și sprijinirea arhitecturilor Kubernetes
  • Cunoștințe de rețea, echilibrare a încărcăturii, coduri de răspuns HTTP, management API
  • Experiență cu instrumente și concepte avansate de monitorizare și înregistrare (de exemplu, ELK, Datadog, Prometheus)
  • Experiență în utilizarea și depanarea instrumentelor CI/CD de ultimă generație folosind Jenkins, Spinnaker, Azure DevOps etc.
  • Experiență în utilizarea instrumentelor de automatizare a configurației și de orchestrare a implementării. Adică Ansible, Bucătar, Păpușă
  • Integrarea instrumentelor de securitate, a configurațiilor și a testării în conductele CI/CD într-un mediu Agile
Colaborare
  • Activați afacerea prin definirea SLO-urilor cu accent pe reducerea timpului de lansare pe piață pentru livrare
  • Urmăriți SLI-urile pentru a evalua dacă sistemul îndeplinește procentul de fiabilitate necesar
  • Oferiți expertiză funcțională sau tehnică și consultanță echipelor pentru soluții potrivite nevoilor afacerii
  • Conduceți, atunci când este necesar, sesiuni post-mortem fără vină pentru a învăța și a îmbunătăți din eșec
Responsabilități analitice/de luare a deciziilor
  • Căutați în mod proactiv oportunități de automatizare a fiecărui aspect al ciclului de viață al aplicației și al securității
  • Abilități analitice puternice demonstrate și abilități tehnice de rezolvare a problemelor; abilități excepționale de comunicare verbală și scrisă, colaborare deschisă și atenție la detalii
  • Ai experiență în a face față situațiilor dificile și poți lua, atunci când este necesar, decizii cu un sentiment de urgență
  • O abordare proactivă pentru identificarea problemelor și prezentarea soluțiilor și opțiunilor și, acolo unde este cazul, care duce la rezolvare
Specificații suplimentare ale postului
  • Abilități puternice de comunicare orală și scrisă, abilități de influență/negociare, abilități analitice și experiență în gestionarea conflictelor
  • Abilitatea de a rezolva probleme, de a gândi creativ, de a contesta status quo-ul și de a gestiona ambiguitatea
  • Adaptabilitate de a lucra într-o cultură globală care include atât tipuri de lucru sincronizate, cât și asincrone
  • Cunoștință (oral și scris) în limba engleză ca limbă de afaceri
  • Excelente abilități analitice și de rezolvare a problemelor
  • Abilitatea de a lucra independent la proiecte și de a colabora ca membru al echipei care contribuie
  • Abilitatea de a cerceta, analiza și rezolva probleme complexe cu o supraveghere minimă și de a escalada problemele după caz
Tehnologia informației locului de muncă

Locația principală RO-B-București

Tipul locului de muncă Program

standard Timp întreagă Schimb 1 (zi) Număr post

2217157

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la The Estée Lauder Companies Inc. pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la The Estée Lauder Companies Inc. pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are The Estée Lauder Companies Inc. locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?