SEA

Sofer de autoturisme si camionete

  • SEA

Responsabilități
Realizează transportul mărfii în conformitate cu comanda internă de transport sau dispozițiile șefului direct
Realizează transportul de marfă în condițiile unei conduite rutiere preventive
Verifică completitudinea și integritatea mărfii preluate pentru transportare, în conformitate cu instrucțiunea de lucru aplicabilă
Participă la operaţiunile de încărcare şi descărcare a autovehiculului, astfel încât încărcătura să fie repartizată uniform/ stabil pe platforma autovehiculului, cu respectarea tonajului şi a prescripţiilor de încărcare (schemele de încărcare)
Supraveghează încarcarea/descarcarea mărfurilor, autovehiculul fiind parcat în pozitia indicată de beneficiar astfel încat manipularea marfurilor să fie făcută în condiții de maximă siguranță
Respectă şi îndeplineşte formele de predare-primire a mărfurilor, întocmite de gestionar, (avizul de expeditie, C.M.R.)
Respectă cu stricteţe actele normative care reglementează circulaţia pe drumurile publice
Verifică starea tehnică a autovehiculului pe care îl conduce, înainte de a pleca în cursă
Completează în foaia de parcurs a autovehiculului luat în primire, la plecarea și sosirea în cursă/din cursă
Prezintă documentele autovehicului la cererea organelor de control
Preocupare permanentă de îmbunătăţirea a cunoştinţelor sale profesionale şi legislative în domeniul transporturilor;
Respectă şi îndeplineşte cu stricteţe normele PSI şi protecţia muncii în vigoare;
Participă periodic la instructajele de protecţia muncii

Cerințe
Permis auto categ. B Cazier rutier
Studii medii
Cunoștințe din legislația rutieră
Experienţă pe post mimim 1 an
Fire corectă şi responsabilă
Flexibilitate şi adaptabilitate
Stabilitatea locului de muncă

Ofertă
Condiții de salarizare la nivelul pieței muncii Tichete de masă în valoare de 30 lei/bon Prime de sărbători Decontare transport navetă Mediu plăcut și profesionist

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la SEA pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la SEA pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are SEA locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?