Sofer (Delivery Driver)

Responsabilitati principale:
• Efectueaza intretinerea si controlul zilnic al camionului inainte de plecarea de la locul de parcare;
• Ia in primire documentele necesare pentru plecare in cursa (foaie de parcurs, diagrama tahograf, chitantier, facturi, avize);
• Pe parcursul incarcarii sta langa camion unde urmareste incarcarea corecta a acestuia din punct de vedere cantitativ, calitativ;
• Primeste documentele de insotire (aviz sau factura, certificat de calitate cand este cazul, lista clienti), si semneaza numai dupa ce verifica daca acestea corespund cu cantitatea incarcata in camion;
• Respecta procedura de utilizare a autovehiculelor de serviciu in Romania in privinta consumului de carburant pe tip de camion;
• Verifica modul de asezare a marfii in camion, astfel incat sa nu se depaseasca greutatea maxima pe axe si greutatea maxima autorizata;
• Respecta ruta din ziua respectiva si viziteaza fiecare client din lista de clienti alocata;
• Incaseaza banii de la clientii care platesc numerar, emite chitante pe sumele respective, iar la finalul zilei depune banii la banca, in conturile comunicate de companie;
• Raspunde pentru efectuarea cursei in conditii optime, de la plecare si pana la sosirea la destinatie;
• Descarca impreuna cu incarcatorul descarcator produsele la client si ofera suport fizic ori de cate ori este nevoie la incarcare/descarcarea masinilor;
• La sosirea din cursa preda toate documentele de insotire, persoanelor desemnate sa le verifice, gestioneze si arhiveze.

Cerinte:
• Minim 10 clase;
• Atestat transport marfuri;
• Permis de conducere: categoriile B, C;
• Card tahograf digital;
• Minim 1 an distributie marfuri
• Abilitati de comunicare;
• Integritate, seriozitate, profesionalism;

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la PepsiCo pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la PepsiCo pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are PepsiCo locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?