SOFTWARE ADVISOR

SOFTWARE ADVISOR- GERMAN or FRENCH- BRASOV

RESPONSABILITATI:

  • Să ofere suport clienților prin telefon / e-mail
  • Să diagnosticheze și să rezolve probleme de software ale clienților
  • Să monitorizeze dosarele aflate în curs de rezolvare și să contacteze clientul la nevoie
  • Să caute informații tehnice prin intermediul resurselor informatice oferite
  • Să testeze produsele aflate în posesie și să ofere soluții clienților
  • Să identifice și să escaleze situațiile urgente care cer o rezolvare imediată
  • Să acumuleze cu usurință informațiile software noi apărute
  • Să comunice în mod curent cu Team Leader-ul și Coach-ul echipei
  • Respectarea regulilor și procedurilor companiei privind standardele de securitate și protecție a datelor

CERINTE:

  • Student sau absolvent facultate cu profil limbi străine sau profil tehnic
  • Abilități excelente de comunicare orală și scrisă în Germană sau Franceză
  • Bune abilități de comunicare în Engleză
  • Cunoștinte minime în sistemul de operare Windows și Android
  • Orientare tehnică și capacitate analitică în rezolvarea problemelor
  • Excelente aptitudini de comunicare și relaționare cu clienții
  • Spirit de lucru în echipă

OFERTA NOASTRA:

• Recompense atractive și bonusuri suplimentare bazate pe performanță
• Bonusuri fixe anuale
• Bonusuri de recomandare
• Asigurare medicală privată și prețuri reduse pentru persoanele aflate în întreținerea angajatului
• Diverse discount-uri la săli de fitness și alte activități recreative
• Diverse discount-uri la parteneri
• Sănătate și nutriție: masaj la birou și fruit days
• Sprijin la nașterea unui copil, sub forma unui bonus
• Acces la bibliotecă online pentru cititorii pasionați
• Acces la platforma noastră de e-learning
• Mediu de lucru multicultural și entuziast
• Posibilități de dezvoltare profesională

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Majorel pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Majorel pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Majorel locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?