Software Developer for Embedded Systems

Pentru a extinde echipa de dezvoltare software, cautăm angajaţi serioşi şi entuziaşti pentru sediul din Timişoara - cladirea Romcapital ( Bulevardul Mihai Viteazu 30B ), România:

INGINERI SOFTWARE PENTRU SISTEME EMBEDDED (m/f/d)

Responsabilităţi:

  • dezvoltare software pentru sisteme automate de control al utilajelor agricole
  • implementare, documentare şi integrare software, inclusiv testare şi validare

Cerinţe:

  • cunoştinţe de inginerie software
  • stăpânirea limbajului de programare C
  • experienţă în programarea sistemelor embedded
  • cunoştinţe avansate de limba engleză; limba germană constituie un avantaj

Alte abilităţi apreciate:

  • alte limbaje de programare: Python, CAPL
  • controllere cu arhitectură Cortex
  • protocoale/sisteme de comunicaţie pe CAN (CANopen, J1939, ISObus)
  • Jira, CANoe, versionare Git

Ce oferim:

  • sisteme embedded complexe, multicontroller, Cortex M4, multi-core Cortex-M7
  • sisteme de control prin GPS
  • terminale certificate ISOBUS
  • tool-uri interne pentru configurare canale I/O, simulare GPS, etc.
  • implementare via µVision, CANoe, VectorCast
  • proces Agile
  • continuous integration Jenkins

Trimite-ne CV-ul în engleză sau germană

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Amazonen Werke pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Amazonen Werke pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Amazonen Werke locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?