Software Engineer 2 FrontEnd

#M365Core, #EnterpriseCloud

Mai mult decât oricând, serviciile cloud transformă modul în care lumea face afaceri. După cum probabil ați auzit, Microsoft se angajează să fie pe primul loc în cloud și, cu câteva servicii de mai multe miliarde de dolari care deservesc deja nevoile persoanelor și organizațiilor de pe tot globul, oportunitatea de a modela viitorul nu a fost niciodată mai mare!

Serviciile Microsoft Enterprise cloud sunt unele dintre segmentele cu cea mai rapidă creștere și cele mai importante din punct de vedere strategic din compania noastră. Echipa Office 365 Enterprise Cloud rulează un serviciu cloud critic pentru multe dintre cele mai mari organizații din lume, inclusiv multe dintre companiile Fortune 500, precum și organizații guvernamentale federale, de stat și locale. Oferim un serviciu distribuit, scalabil și foarte fiabil pentru milioane de oameni. După cum v-ați putea aștepta, clienții de această natură au cele mai mari așteptări în ceea ce privește caracteristicile întreprinderii, conformitatea cu reglementările, fiabilitatea și disponibilitatea și, desigur, despre securitatea serviciului nostru!

Căutăm un inginer software care să ajute la proiectarea și implementarea scenariilor pentru clienții noștri. Veți primi îndrumare și îndrumare semnificativă pe măsură ce ați ajuta să prioritizați și să deblocați munca pentru mediile noastre suverane mari ale guvernului.

Responsabilitati
  • Inginer software care lucrează într-un mediu de dezvoltare agil cu alți dezvoltatori și manager de produs pentru a proiecta, proiecta, dezvolta și furniza soluții software de clasă mondială.
  • Colaborați cu și asistați managerii de produs pentru a efectua planificarea lansării.
  • Proiectați, dezvoltați, testați, implementați, întrețineți și îmbunătățiți software-ul.
  • Planificați un rol activ în proiectarea, dezvoltarea și testarea software-ului de producție.
  • Gestionați prioritățile, termenele limită și livrabilele individuale ale proiectelor
  • Ajută la îmbunătățirea continuă a procesului de dezvoltare.
  • Conduceți revizuirea codului și asigurați respectarea celor mai bune practici și standardele companiei
  • Conduceți dezvoltarea și întreținerea instrumentelor și cadrelor interne
Calificări
  • 3+ ani de experiență în dezvoltare web front-end
  • Fundamente solide în domeniul informaticii: structuri de date, algoritmi, POO, sisteme distribuite, regăsire informații.
  • Cunoștințe puternice în HTML, CSS și JavaScript/TypeScript
  • Experiență cu cadre JavaScript, cum ar fi React sau Angular
  • Experiență cu controlul versiunilor (Git)
  • Experiență cu biblioteci de management de stat, cum ar fi Redux, MobX sau similar
  • Experiență cu pachetele de module precum Webpack sau Parcel
  • Cunoștințe despre instrumentele de depanare și profilare pentru o aplicație web
  • Cunoștințe despre testarea și testarea bibliotecilor precum Jasmine, Mocha sau Jest
  • Cunoștințe de design responsive
  • Abilități excelente de rezolvare a problemelor și depanare
  • Excelente abilități de comunicare și conducere.
Calificări preferate
  • Diplomă de licență în informatică sau domeniu conex (preferabil, dar nu obligatoriu)
  • Experiență dovedită în livrarea de proiecte care includ mai multe componente.
  • Familiaritate cu preprocesoarele CSS, cum ar fi SASS sau LESS
  • Familiaritate cu conceptele de accesibilitate
  • Familiaritate cu bibliotecile de componente UI (de exemplu, FluentUI)
  • Familiaritate cu aplicațiile în mai multe limbi (i18n)
  • Experiență în proiectarea și construirea de API-uri REST
  • Experiență de inginerie tehnică cu codificare în limbi, inclusiv, dar fără a se limita la, C, C++, C#, Java, Python sau JavaScript (cu Node.js).
Microsoft este un angajator cu șanse egale. Toți solicitanții calificați vor primi luare în considerare pentru angajare, indiferent de vârstă, ascendență, culoare, concediu de familie sau pentru îngrijire medicală, identitate sau expresie de gen, informații genetice, stare civilă, condiție medicală, origine națională, dizabilitate fizică sau psihică, afiliere politică, veteran protejat statut, rasă, religie, sex (inclusiv sarcina), orientare sexuală sau orice altă caracteristică protejată de legile, regulamentele și ordonanțe aplicabile. Dacă aveți nevoie de asistență și/sau de o adaptare rezonabilă din cauza unei dizabilități în timpul cererii sau al procesului de recrutare, vă rugăm să trimiteți o cerere prin formularul de cerere de cazare.

Beneficiile/avantajele enumerate mai jos pot varia în funcție de natura angajării dumneavoastră la Microsoft și de țara în care lucrați.

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Microsoft pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Microsoft pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Microsoft locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?