Software Engineer

CĂUTĂM INGENIERI SENIORI DE DEZVOLTARE SOFTWARE

LA DISTANȚĂ DACĂ ȚI SEDEAZĂ ÎN ROMÂNIA

Trebuie avut:

  • Limba romana avansata;
  • cetățenie UE.

DESCRIERE

Fisa postului

Căutăm ingineri de dezvoltare software entuziaști care au experiență în construirea de sisteme software de ultimă generație. Oferim oportunitatea de a lucra cu tehnologii și instrumente de ultimă oră, pe caracteristici inovatoare și sofisticate pe care clienții le iubesc, într-un mediu multicultural.

În calitate de inginer de dezvoltare software, responsabilitățile dumneavoastră variază de la revizuirea cerințelor de produs și proiectarea arhitecturii software care le îndeplinește, până la traducerea cerințelor în sarcini de inginerie și implementarea acestora.

Responsabilități cheie ale postului

· Lucrați cu echipa dumneavoastră pentru a defini și înțelege cerințele funcționale și tehnice ale serviciului

· Dezvoltați arhitectură și design detaliate pentru componente și servicii

· Codați, testați și implementați servicii

· Participați și conduceți recenzii de cod și design

Despre echipa

În timpul procesului de interviu veți întâlni reprezentanți din fiecare dintre echipele noastre de consumatori EMEA din Iași și veți avea ocazia să aflați mai multe despre proiectele și tehnologiile lor.

Produse de securitate

Inginerii noștri construiesc sisteme de gestionare a politicilor de acces pentru a permite tuturor echipelor să aplice controale detaliate de acces (FGAC) la datele lor sensibile. Construim produse care aplică FGAC și autorizare bazată pe context pentru a rezolva problema controlului accesului excesiv de permisiv. Aplicăm tehnici de învățare automată în programul nostru de detectare a abuzurilor cu acces monitorizat (MA) pentru a detecta și atenua în mod preventiv atacatorii interni și externi. Facem acest lucru pentru a ne proteja informațiile clienților, vânzătorilor, vânzătorilor și angajaților din cadrul companiilor CDO de comportamentele actorilor de abuz în continuă schimbare.

Confidențialitate

CDO Privacy Engineering Iași este responsabil pentru crearea și operarea la scară largă, a serviciilor și instrumentelor orientate spre confidențialitate. Ceea ce construim aici oferă clienților globali o modalitate ușoară și transparentă de a-și exercita dreptul de a ști ce date stochează despre ei și „dreptul lor de a fi uitați”.

Valori la nivelul clientului

Construim biblioteci la nivelul clientului (JavaScript și nativ) și conducte de procesare a datelor pentru a colecta și monitoriza performanța site-ului web de vânzare cu amănuntul și a aplicațiilor mobile. Perspectivele pe care le generăm ajută echipele să îmbunătățească experiențele clienților finali, explicând cât de repede s-au încărcat aplicațiile de cumpărături și dacă au fost fără frustrare

Detectarea robotului

Construim și operăm sisteme distribuite care procesează miliarde de solicitări pe oră. Aplicăm tehnici de învățare automată pentru a identifica accesul programatic pe site-ul de vânzare cu amănuntul și aplicațiile mobile. Blocăm acest trafic pentru a proteja disponibilitatea site-ului web sau pentru a-l elimina din seturile de date de trafic care sunt consumate de sute de echipe de afaceri.

CALIFICARI DE BAZĂ

Licenta in informatica sau domeniu conexe

Experiență profesională de peste 3 ani în dezvoltarea de software

Fundamentele informaticii în proiectarea orientată pe obiecte și structurile de date

Fundamentele informaticii în proiectarea algoritmilor, rezolvarea problemelor și analiza complexității

Cunoștințe în cel puțin un limbaj de programare modern, cum ar fi C, C++ sau Java

Cunoștințe de dezvoltare web atât pe partea client, cât și pe server

Experiență în utilizarea SQL pentru a analiza date dintr-o bază de date sau depozit de date și să fiți capabil să utilizați o programare majoră (de exemplu Java/C) sau un limbaj de scripting (Perl, R, shell Unix) pentru a procesa date pentru modelare

Abilitatea de a prelua un proiect de la scoping până la lansare.

CALIFICARI PREFERATE

Experiență în construirea de sisteme distribuite pe mai multe niveluri la scară largă.

Cunoașterea practicilor profesionale de inginerie a ciclului de viață al dezvoltării software, inclusiv standardele de codare, practicile de revizuire a codului, managementul controlului sursei, procesele de construire, testarea și operațiunile

Abilități remarcabile de vorbire, scriere și prezentare, precum și capacitatea de a convinge, inspira și motiva pe alții. Rezumați perspectivele cheie ale soluțiilor complexe pentru publicul tehnic și non-tehnic (colegi din mediul informatic, învățarea automată și mediul de afaceri, precum și factorii de decizie din conducerea superioară).

Experiența demonstrată cu seturi mari de date și MapReduce reprezintă un avantaj puternic. Ne împărțim problemele în bucăți de terabytes.

Licenta avansata in Informatica cu un fundal puternic matematic

  • Câte locuri de muncă sunt disponibile la Antal International pe Angajat.ro?

  • Cum pot să fiu primul care să afle când există locuri de muncă noi la Antal International pe Angajat.ro?

  • Pe ce poziții are Antal International locuri de muncă disponibile prin Angajat.ro?